תקופת ההמתנה מהביוץ ועד לסוף המחזור (או: ארבעה-עשר יום זה נצח שנמשך שבועיים...)

תקופת ההמתנה מהביוץ ועד לסוף המחזור (או: ארבעה-עשר יום זה נצח שנמשך שבועיים...)

"האם אני סוף סוף בהריון?" - תהליך הכניסה להריון עלול לעתים להיות תהליך מתמשך. קיימתם יחסים, ניסיתם לדייק בימים הפוריים, עכשיו נותר רק להמתין. ההמתנה החודשית לבדיקה האם סוף סוף נקלט ההיריון, יכולה להיות פרק זמן רווי בחששות, במחשבות ובדאגות. כיצד תתמודדי?


במידה ואתם נתקלים בבעיות ובקשיים בכניסה להריון והתהליך הולך ומתמשך, קרוב לוודאי כי פרקי ההמתנה לקראת הידיעה הולכים ותופסים נפח גדול יותר ויותר במחשבותיכם.

כיצד ניתן לשמור על השפיות בשבועיים שבין הביוץ לבין סוף המחזור, ולא להשתגע מהתחבטות בשאלה "האם סוף סוף אני בהריון?"

לחשוב חיובי

אולי קלישאה, אבל קלישאה שעובדת! גם אם לא תיכנסי להריון הפעם, זה לא סוף העולם, את חייבת להמשיך לחשוב חיובי ולזכור שתהיינה הזדמנויות נוספות. בסוף זה יקרה...

להשלים עם העובדה שמה שנעשה – נעשה

נסי שלא להיתפס לאמונות תפלות. אם תחליפי את גרב ימין 7 פעמים ביום, רוב הסיכויים שזה לא יזרז את הכניסה להריון. לאחר מספר ניסיונות, נוטות נשים רבות לפתח אמונות תפלות הקשורות בתהליך. נסי להמשיך בחייך כרגיל מבלי לחפש מנהגים מוזרים.

להשתדל לא להיות אובססיבית

ברור שקשה, אפילו קשה מאוד, לא לחשוב על זה כל רגע, כל דקה וכל שעה ביום, אך צריך לנסות לא לדבר על זה יותר מדי כדי לא להעלות את מפלס החרדה והלחץ.

להישאר עסוקה

עשית מה שאת צריכה ומה שאת יכולה, עכשיו עשי מה שאת אוהבת ועושה לך טוב. נסי להישאר עסוקה, בין אם בעבודה, בין בתחביבים ובין בבילוי עם חברות. זה הזמן לאמץ ולפתח תחביבים חדשים ופרודוקטיביים.

לקבל תמיכה מבן הזוג

צריך שניים לטנגו - שניכם ביחד בסיפור הזה. אין ספק שכל אחד מכם יכול להתמודד עם התהליך אחרת, אך חשוב לנסות להיות שם ביחד, אחד בשביל השנייה. שתפי אותו במחשבותייך וברגשותייך, תופתעי אולי לגלות מה הוא חושב ומרגיש.


בשורה התחתונה, למרות שזה קשה, נסי להפוך את זמני ההמתנה הללו מתקופות של מתח ותסכול לתקופות של פיתוח אישי ועצמי, רוויות חוויות חיוביות בהן ניתן לפתח ולגבש את הקשר הזוגי לקראת התקופה המופלאה הממתינה לכם. בהצלחה!

 

מתכננת הריון? קבלי החזרים של עד אלפי שקלים לבדיקות ושירותים בהריון. לקבלת מידע נוסף השאירי פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם(*)
נא למלא שם

כתובת המייל שלך
נא למלא דואר אלקטרוני

מספר הטלפון שלך
נא להקליד טלפון

 

גולשות שקראו מאמר זה, התעניינו גם במאמרים הבאים:

 • טיפול תזונתי בבעיות פוריות

  טיפול תזונתי בבעיות פוריות

  בעיות פוריות יכולות לנבוע מסיבות רבות ומגוונות הן אצל האישה והן אצל הגבר. אחת מהן נובעת מהקשר בין תזונה ופוריות והיא תזונה לקויה וחוסרים תזונתיים. במאמר זה נרחיב על הקשר בין פוריות האישה לתזונה נכונה, מהי תזונה בריאה בתקופת הכניסה להריון, האם יש לצרוך תוסף תזונה ועוד.

   

  המשיכי לקרוא
 • לחץ נפשי וכניסה להריון

  לחץ נפשי וכניסה להריון

  הרבה מאוד זוגות מנסים להיכנס להריון ללא הצלחה. בחלק מהמקרים זה נובע מלחץ נפשי וסטרס סביב נושא הכניסה להריון. אספנו עבורך מספר המלצות לחיים רגועים יותר. בהצלחה!

  המשיכי לקרוא
 • המדריך המלא לבדיקות גנטיות

  המדריך המלא לבדיקות גנטיות

  בדיקות גנטיות הינן בדיקות דם שיכולות לזהות נשאות סמויה של מחלות גנטיות אצל אנשים בריאים שלא יודעים שהם נשאים של מחלות אלו. קראי כאן מהן מחלות גנטיות, כיצד מבצעים את הבדיקות, עלויות ופרטים נוספים.

  המשיכי לקרוא

הוסף תגובה

קוד אבטחה
רענן