פוריות בראי הרפואה משלימה

פוריות בראי הרפואה משלימה

טיפולי פוריות, אפשר גם אחרת - לא חייבים להישאב למעגל הסטרס והמתח המלווים את טיפולי הפוריות, יש הטוענים שהם לעיתים הגורם העיקרי לאי הצלחת הטיפול.
כדאי ללוות את התהליך באחת השיטות המומלצות של רפואה משלימה, לפי מה שמתאים לכם ומרגיש נכון.

 

פוריות

מילה אחת קטנה שכל כך הרבה מסתתר מאחוריה.
היא מסמלת לנו אהבה, לידה, אמהות, הורות ויצירה, אך עבור הרבה זוגות המילה פוריות מסמלת אכזבה ולפעמים אפילו ייאוש. תהליך כיפי ונעים הופך להיות מרדף אחרי הביוץ הקרוב, מדידת טמפרטורת גוף וציפייה בלתי נגמרת.

הרצון להביא ילדים לעולם קיים כמעט בכל אחד ואחת מאיתנו, אך ישנם מקרים בהם כניסה להריון באופן טבעי אינו דבר שבא בקלות.

אחד מתוך שישה זוגות המנסים להרות ידועים כסובלים מאי-פריון. היום כבר ברור כי הסיבה אינה חייבת להיות קשורה באישה בלבד ואי הפוריות יכולה להגיע גם מכיוון הגבר.

 

מה זה בעצם אי פריון?

מצב של אי פריון מוגדר כאשר זוג מנסה להרות במשך שנה ללא אמצעי מניעה וללא הצלחה.
יכולים להיות לכך מספר גורמים:
1. ליקויים הורמונאליים או פיזיים אצל האישה
2. ליקוי זרע אצל הגבר
3. אי פריון בלתי מוסבר

 

יתרונות רפואה משלימה

כאשר הסיבות לאי-הפריון אינן מובנות גם ע"י מומחה לפוריות, התסכול מתעצם מטיפול לטיפול, ובמיוחד כאשר הבדיקות מראות שהכל תקין, גובר הלחץ והסטרס  בעת טיפולי פוריות בין בני הזוג ולא עוזר להתקדמות לטיפולים בהמשך.

כאן נכנסת הרפואה המשלימה לפעולה עם יתרונותיה הברורים -
• מסתכלת על האדם כמכלול שלם של גוף, נפש ורוח
• מספקת מגוון רחב של טיפולים אלטרנטיבים ושיטות תומכות בתהליך הפוריות
• מתאימה את הטיפול לשני בני הזוג ומלווה אותם מבחינה פיזית ונפשית
• אינה חודרנית ואינה כואבת
• אינה כוללת זריקות הורמונים ולא מלווה בתופעות לוואי

 

לבחור את הטיפול הנכון בשבילך

ארגז הכלים של הרפואה המשלימה בטיפול באי- פריון הוא רחב מאוד ומותאם לגבר ולאישה:

תזונה לפוריות - תזונה טבעית 

בעת טיפולי פוריות עלולים להצטבר רעלים בגוף. לכן חשוב להתמקד בתפריט ניקוי מותאם אישית, המחזיר את האיזון לגוף ומנקה אותו מפסולת.

צמחי מרפא 

ישנם מספר צמחי מרפא המטפלים באופן ספציפי בגורמים לאי-פריון: שחלות פוליציסטיות, חוסר איזון הורמונלי, מתח, לעיתים גם אימפוטנציה אצל הגבר הנובעת מהלחץ הרב השרוי סביב הרצון להרות. הטיפול מותאם אישית לגבר או לאישה וניתן לקבלו כחליטה, פורמולה או ככדורים.

רפלקסולוגיה 

כפות הרגליים הן מראה לגופנו, דרכן ניתן לטפל הן בהיבט הפיזי - מערכות ההורמונליות, אברי הרבייה, מערכת העיכול ובעיקר ניקוי הכבד, והן בהיבט הנפשי - הורדת הסטרס שהצטבר מטיפולי הפוריות הקונבנציונאלים והפחתת מתחים.

פרחי באך

תמציות פרחי הבאך עובדות על הצד הרגשי והנפשי של המטופל, עובדה שמקלה על ההתמודדות עם הניסיונות להרות. כל תמצית עובדת על נקודה רגשית אחרת ויחד ניתן להרכיב לכל מטופל את התמצית המתאימה ביותר. מטרת הטיפול בתמציות היא חיזוק ונתינת כוחות נפש לתהליך.

תוספי תזונה לפוריות

השלמת חוסרים בגוף לאחר בדיקות דם. התוספים הם רבים ומגוונים ומותאמים באופן אישי למטופל ולסיבה בגללה הגיע לטיפול. לדוגמה: מתן תוסף שמכיל אנטיאוקסידנטים לשיפור ייצור הזרע, תוסף אבץ המשפיע מאוד על הפוריות בכך שמהווה רכיב חיוני לייצור הורמוני הרבייה, ויטמיני B החיוניים להקלת סטרס ועוד.

הומיאופתיה מודרנית

התאמת פורמולה אישית לניקוי רעלנים שהצטברו במשך השנים כתוצאה מאורח החיים שלנו. הפורמולה עובדת על ניקוז הכבד, אברי הרבייה והמערכת ההורמונאלית ובכך מחזירה את האיזון לגוף. את התוצאה ניתן לראות כבר תוך כמה חודשים.

דיקור סיני לפוריות

דיקור סיני לפוריות מחזק את תפקוד השחלות אצל נשים ועוזר להגביר את כמות ואיכות הזרע אצל גברים. הדיקור הסיני ידוע כמוריד לחצים וכמאוד מרגיע. בנוסף, הדיקור מחזק את מערכת החיסון בזמן טיפולי הפוריות ובכך הסיכוי להפלה קטן באופן משמעותי.

 

רפואה משלימה מאפשרת טיפולים אינדיבידואלים. לאישה אחת דיקור סיני יעזור, בעוד לאישה אחרת צמחי בך. כדאי להתנסות בשיטות השונות  של רפואה משלימה ולגלות למה אתם מתחברים, מה עושה לכם טוב ומה יעזור לכם להגיע להריון המיוחל רגועים.

 

כדי שההריון לא יהפוך לנטל כלכלי הצטרפי עוד היום לביטוח ב-25 ש"ח לחודש. קבלי חזרה עד אלפי שקלים בהריון

שם(*)
נא למלא שם

כתובת המייל שלך
נא למלא דואר אלקטרוני

מספר הטלפון שלך
נא להקליד טלפון

 

גולשות שקראו מאמר זה, התעניינו גם במאמרים הבאים:

 • עשר טעויות נפוצות בתהליך הכניסה להריון

  עשר טעויות נפוצות בתהליך הכניסה להריון

  תהליך הניסיון להיכנס להיריון הוא שלב מאוד מרגש בחיים. הוא מסמל את תומה של תקופה אחת ואת תחילתה המרגשת של תקופה חדשה. אולם, מתוקף היותו תהליך מרגש ומשמעותי הרי שרבים מאתנו נוטים לבצע במהלכו מספר טעויות. "למה אני לא יכולה להכנס להריון" ? מאמר זה אספנו עבורכם כמה מהטעויות הנפוצות ביותר.

  המשיכי לקרוא
 • תשעה הרגלים שכדאי לזנוח עם הכניסה להריון

  תשעה הרגלים שכדאי לזנוח עם הכניסה להריון

  אין כמעט אישה שלא יודעת שעישון ואלכוהול אסורים בזמן ההריון. במאמר זה תוכלי למצוא מהם ההרגלים המרכזיים המזיקים שיכולים לפגוע בסיכויי הכניסה להריון ובהתפתחות העובר בזמן ההריון. למרות שלזנוח הרגלים זה מאוד קשה בדרך כלל, כדאי לנסות להיגמל ולמצוא פתרונות כבר בשלב תכנון ההריון. זאת כדאי להקל על המשך הדרך.

  המשיכי לקרוא
 • מתכננים להביא תינוק? תזונה נכונה כהכנה להריון

  מתכננים להביא תינוק? תזונה נכונה כהכנה להריון

  כיום ידוע כי המצב הגופני שלך בחודשים שלפני הכניסה להריון חשוב מאוד להתפתחות תקינה של העובר. התזונה שלך בחודשים האלה תשפיע על סיכויי הכניסה להריון ועל ההרגשה הכללית במהלכו. ריכזנו עבורך 10 טיפים לתזונה נכונה לקראת הריון

  המשיכי לקרוא

הוסף תגובה

קוד אבטחה
רענן