10 נקודות למחשבה בתכנון הריון

10 נקודות למחשבה בתכנון הריון

לפניך צ'ק ליסט של עשרה דברים לחשוב עליהם בשלב תכנון ההריון, לפני הכניסה להריון. קחי מספר דקות ובדקי האם את יכולה לצאת לדרך בראש שקט:


1. האם יש לי רופא נשים לתקופת ההריון? חשוב שיהיה לך רופא או רופאת נשים שאת סומכת עליו ושהינו זמין. חשוב גם שניתן יהיה לבצע אצלו מעקב הריון.
2. האם הדירה מתאימה לתינוק? האם הדירה בה את גרה גדולה מספיק בשביל תינוק חדש? אמנם בתחילת הדרך תינוק לא צריך חדר משלו, אך הוא מגיע עם הרבה מאוד ציוד נלווה (אמבטיה, עגלה, טרמפולינה, מזרון ועוד). כמו כן, האם יש מעלית בבניין והאם החנייה בבניין נוחה?
3. האם הרכב מתאים לתינוק? האם יש לכם רכב? האם תוכלו להסתדר עם רכב אחד? האם תא המטען גדול מספיק לעגלה? האם הסל-קל או כיסא הבטיחות שאתם קונים מתאים לגודל הרכב?
4. האם מקום המגורים נוח לנו לגידול התינוק? האם אתם גרים קרוב להורים? האם אתם גרים קרוב לחברים טובים? בתחילת הדרך, לעיתים, צריך עזרה ותמיכה. קירבה להורים ולחברים יכולה להיות מאוד מועילה כשרוצים לצאת להתאוורר, להתייעץ או סתם להיות ביחד ולא לבד.
5. האם התחלתי ליטול חומצה פולית? לרוב, הרופאים ממליצים על נטילת חומצה פולית מספר חודשים לפני הכניסה להריון. לכדורים אלו השפעה חשובה על התפתחות תקינה של העובר. ישנם רופאים הממליצים על מולטי ויטמינים שונים לאישה ההרה עם רכיבים שונים נוספים, ביניהם גם לדוגמא אומגה 3.
6. האם בן הזוג שלי ואני ביצענו בדיקות גנטיות? כדאי לבצע בדיקות גנטיות עוד בשלב תכנון ההריון כדי לשלול מגוון מחלות תורשתיות. יש לקחת בחשבון שייתכן שאת או בן הזוג נשאים של מחלה כלשהי, למרות שאתם וכל הסביבה שלכם בריאה. במידה וזה איננו הריון ראשון, מומלץ לבדוק האם נוספו בדיקות חדשות נוספות, שלא היו קיימות בעבר.
7. האם מהלך ההריון הקודם היה תקין? לכל אחד משלבי ההריון הקודם השפעה על הכניסה להריון הנוכחי - החל משלב הכניסה להריון, דרך ההריון עצמו ועד הלידה. במידה והיו סיבוכים או קשיים בכל אחד מהשלבים, כדאי לבדוק את ההשפעה על הכניסה להריון הנוכחי.
8. האם חווית הפלה טבעית או יזומה בעבר? במידה וכן, כדאי לבדוק האם הגוף מוכן לקליטה של עובר חדש, זאת כדי לוודא שהעובר ישתרש כראוי ומהלך ההריון יהיה תקין.
9. האם הביטוח בקופת החולים מתאים לצרכים שלי? כדאי לבדוק האם קופת החולים אליה את משתייכת נותנת מענה טוב לתקופת ההריון והלידה. מענה טוב בא לידי ביטוי בהחזרים כספיים נאותים והשתתפות עצמית נמוכה. ניתן לבצע השוואה במחשבון החזרים לגבי החזרים של כל אחת מהקופות והתוכניות השונות. כמו כן, מענה טוב בא לידי ביטוי בזמינות הרופאים מרשימת הרופאים שבהסדר, מגוון הרופאים והקירבה הגיאוגרפית.
10. האם יש לי צורך בביטוח פרטי לתקופת ההריון? ביטוח בריאות פרטי המתאים לנשים בהריון יכול להחזיר לנו אלפי שקלים עבור בדיקות ושירותים בהריון. ההחזרים מתווספים להחזרי קופות החולים, למשל עבור סקירות אולטראסונד שונות, התייעצות עם רופאים, שהות במלונית, דולה ועוד. העלות הינה סביב 25 ₪ לחודש, כדאי להצטרף מוקדם כדי ליהנות ממקסימום החזרים.

מתכננת הריון? קבלי החזרים של עד אלפי שקלים לבדיקות ושירותים בהריון. לקבלת מידע נוסף השאירי פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם(*)
נא למלא שם

כתובת המייל שלך
נא למלא דואר אלקטרוני

מספר הטלפון שלך
נא להקליד טלפון

גולשות שקראו מאמר זה, התעניינו גם במאמרים הבאים:

  • הפסקת גלולות וכניסה להריון

    הפסקת גלולות וכניסה להריון

    אם את נוטלת גלולות למניעת הריון ואת מתכננת להיכנס להריון בזמן הקרוב, סביר להניח כי מטרידות אותך מחשבות ושאלות רבות וביניהן: תוך כמה זמן ניתן להיכנס להריון לאחר הפסקת גלולות? כמה זמן מומלץ לחכות עד שמנסים? האם הפסקת הגלולות משפיעה על ההריון? מה הן תופעות הלוואי הצפויות לאחר הפסקת הגלולות? מה קורה אם נכנסתי להריון עם גלולות? קראי כאן הכל אודות הפסקת גלולות והריון.

  • בן או בת? האם ניתן לתכנן את מין היילוד?

    בן או בת? האם ניתן לתכנן את מין היילוד?

    בן או בת? על מה אתם חולמים כאשר אתם חושבים על הבאת ילד לעולם? האם יש לכם מין מועדף? אם כן – המדריך הבא מפרט מספר שיטות שיכולות לסייע בקביעת מין העובר.

הוסף תגובה

קוד אבטחה
רענן