מלונית ליולדת - מותרות או חובה?

מלונית ליולדת - מותרות או חובה?

רגע לפני שאת מחליפה את החלוק הורוד של בית החולים לטרנינג של בית, הכירי את המלונית. המלונית הינה למעשה בית-הבראה ליולדת המעניק נחיתה רכה לחיים החדשים עם תינוקך. באיזה מלונית כדאי לשהות?  קראי כאן על כל היתרונות, החסרונות, האפשרויות והעלויות.

לפני הלידה הראשונה שלי נתקלתי ברופא נשים שנתן לי את הטיפ הכי טוב שקיבלתי לקראת הלידה. הוא אמר "תחסכי בכל דבר, בעגלה, בקורס הכנה ללידה, במזרון למיטת תינוק, רק אל תחסכי במלונית". וכך היה, זו הייתה המתנה הטובה ביותר לי ולבן זוגי אחרי הלידה. ההתמודדויות וההצפה של הרגשות היו כל-כך עוצמתיות, והמלונית היתה לנו מעין "בועה", תומכת ומקלה לקראת הימים והשבועות התובעניים שהגיעו אחריהם.

בין אם זו לידה ראשונה או לא, המלונית מאפשרת לאסוף כוחות לקראת תינוק חדש בבית והינה יופי של מקום לארח את המבקרים והמשפחה אחרי הלידה. ישנן לא מעט אימהות שאף מגיעות למלונית אחרי הברית ואפילו מאוחר יותר.
למרבה הפלא, הטרנד צמח דווקא במגזר החרדי. המגזר החרדי מתאפיין במשפחה מרובת ילדים, ולכן היולדת מעדיפה לנוח כמה ימים בבית הבראה מיוחד עבור נשים אחרי לידה.
עם הזמן, גם הורים במגזר החילוני "גילו" את יתרונות המלונית ונוספה להם התלבטות נוספת שגוררת עמה הוצאה לא קטנה. פעמים רבות המשפחה או אפילו קבוצת חברים רואים בזה כמתנה המושלמת, ואפילו ביטוחי הבריאות מייחסים לכך חשיבות ומציעים, למשל, החזר הוצאות של עד כ-200 ₪ ליום (עד 7 ימי הבראה). כמו כן, המלוניות מציעות מבצעים והנחות על מנת למשוך את האימא הטרייה ולהקל עליה.
כיום ישנן בארץ חמש מלונית גדולות המבטיחות תנאים טובים, ארוחות ברמה גבוהה, הדרכות להורים הטריים (הנקה, אמבטיה, החתלה ועוד), זמינות רופאים ואחיות במשך כל שעות היממה, חדר אינטימי ונעים עבורך ועבור בן זוגך, ביות מלא עם תינוקך החדש ויחס אישי ומסור.

חמש המלוניות והעלויות השונות:

כדאי לבדוק האם ישנה הנחה בשהייה מעל מספר ימים מסוים, הנחה ברישום באינטרנט, הנחה בשל השתתפות בסיורים או בקורסי הכנה ללידה בבית החולים.

הדסה בייבי (מלונית הדסה עין כרם , ירושלים):

במלונית הדסה עין כרם העלויות נעות בין כ-760 ₪ ל-1,200 ₪ ללילה תלוי במספר הלילות. ישנה עלות נוספת לסוויטה, תאומים ובן זוג.
הדרכה: ליווי התפתחותי, ייעוץ הנקה, תזונה נכונה, עיסוי תינוקות, ייעוץ שינה.

בייבי אסף (מלונית אסף הרופא):

בייבי אסף - מלונית אסף הרופא עלויות נעות בין 950 ל-1,100 ₪ ללילה, ישנה עלות נוספת לילדים ובני זוג מצטרפים.
הדרכה: הנקה, בריאות היילוד והיולדת, טיפול ביילוד, בטיחות, תזונה, החתלה.

אם וילד (אבני נזר 10,בני ברק):

עלויות נעות בין כ-400 ₪ ללילה ועד כ-550 ₪ ללילה, תלוי בהכנסת בני הזוג, הימצאות עם יולדת אחרת,
ישנה עלות נוספת לתאומים ולבן זוג. אין אפשרות לשהיית ילדים.
ישנה הנחה לעורכים ברית מילה במקום.
הדרכה: הנקה, האכלה, טיפול ועוד.

בייבי ליס (מלונית איכילוב, תל אביב):

במלונית איכילוב - בייבי ליס העלויות נעות בין כ-1,300 ל-1,700 ₪ ללילה, תלוי בחדר הנבחר.
ישנה תוספת לשהיית בן זוג וילדים.
הדרכה: הנקה, תזונה, האכלה מבקבוק, רחצה, טיפול ועוד.

בייבי שיבא (מלונית שיבא תל השומר, רמת גן):

בבייבי שיבא - מלונית תל השומר העלויות נעות בין כ-800 ל-950 ₪ ללילה, תלוי במספר ימי השהייה.
הדרכה: הנקה, תזונה, האכלה מבקבוק, רחצה, טיפול ברך הנולד ועוד.

להלן ההחזרים מקופות החולים ומחברות הביטוח עבור השהייה במלונית:

כללית מושלם- החל מילד רביעי- זכאות של 75% מההוצאה או עד 229 ₪ ליום הבראה, לתקופה מרבית של 3 ימים.
כללית פלטינום- זכאות של 75% מההוצאה או עד 305 ₪ ליום הבראה, לתקופה מרבית של 3 ימים.
מכבי כסף/ זהב- 3 לילות הבראה בסכום של עד 250 ₪ ללילה, החל מהילד הרביעי.
מכבי שלי- זכאות של 50% מההוצאה ועד לתקרה מצטברת של 2,000 ₪ לכל היריון.
מאוחדת עדיף- מילד שלישי זכאות של 75% מההוצאה או עד 242 ₪ ליום הבראה.
מאוחדת שיא- זכאות של 75% מההוצאה או עד 242 ₪ ליום הבראה.
לאומית כסף- מילד שלישי החזר של 80% מההוצאה או עד 251 ₪ ליום הבראה.
לאומית זהב- מילד שלישי החזר של 80% מההוצאה או עד 263 ₪ ליום הבראה.

 

מגדל חברה לביטוח מספקת החזר של עד 200 ₪ ליום ועד 7 ימי שהייה.

לגבי עלויות כספיות של מוצרים ושירותים המוזכרים באתר והשתתפות המדינה או קופות החולים או חברות ביטוח בהם - אתר מאמא כמה עושה כל מאמץ להביא תמונה רחבה ועדכנית של התכנים הכספיים המופעים בו, ואולם מידע זה כפוף "לאותיות הקטנות" של היצרנים, המשווקים והגורמים המשתתפים במימונם, אשר לא תמיד עלה בידנו להביאם בפניכם (אם משום שהוא לא זמין לציבור הרחב או בשל רוחבו/מורכבותו), וכאמור המידע הכלול באתר עשוי שלא לכלול באופן מיידי שינויים ו/או עדכונים, שיחולו עם הזמן, במידע זה. זאת ועוד, חלופות שירותים הניתנים על ידי קופות החולים השונות או חברות ביטוח מסוימות, מותנות בחברות בקופות אלו/ברכישת כיסוי ביטוחי מהגורם המבטח, על כל המשתמע מכך, לרבות עלויות החברות בגופים אלו, המתווספות על עלויות הטיפול המתואר באתר.

מתכננת הריון? קבלי החזר עד 1400 ש"ח עבור שהייה במלונית. לקבלת הצעה לביטוח פרטי החל מ-25 ש"ח השאירי פרטים ונציג יחזור אליך:

שם(*)
נא למלא שם

כתובת המייל שלך
נא למלא דואר אלקטרוני

מספר הטלפון שלך
נא להקליד טלפון

גולשות שקראו מאמר זה, התעניינו גם במאמרים הבאים:

 • ניתוח קיסרי

  ניתוח קיסרי

  ניתוח קיסרי (יש קוראים לו לידה קיסרית)  מהווה אלטרנטיבה ללידה הוגינאלית הטבעית, בנסיבות בהן לידה כזו אינה אפשרית או כאשר היא עלולה לסכן את חיי האם או העובר. קיום ישנן נשים הבוחרות ללדת בניתוח קיסרי ללא אינדיקציה מוקדמת. במאמר זה ריכזנו כל המידע אודות אודות לידה קיסרית, החלמה מניתוח קיסרי וגם הריון אחרי ניתוח קיסרי. 

  המשיכי לקרוא
 • לידת בית

  לידת בית

  הרצון ללדת בבית באופן אינטימי או להימנע מחוויה שלילית בבית חולים מביאות נשים רבות לשקול את האפשרות של לידת בית עם מיילדת פרטית . קראי כאן מהי לידת בית, יתרונותיה, חסרונותיה ונקודות אחרות למחשבה.

  המשיכי לקרוא
 • טיפול בתפרים לאחר לידה

  טיפול בתפרים לאחר לידה

  ללא ספק, כל אישה מעדיפה לידה ללא תפרים! יחד עם זאת, לא פעם ניתן לראות נשים כואבות במחלקת יולדות בשל תפרים וקרעים שנוצרו בשל חתך חיץ שבוצע בלידה. על מנת להעביר את הכאב במהירות ובקלות, הכנו עבורך מדריך קצר לטיפול בתפרים לאחר לידה.

  המשיכי לקרוא

הוסף תגובה

קוד אבטחה
רענן