כמה עולה בדיקת צ'יפ גנטי בהריון?

כמה עולה בדיקת צ'יפ גנטי בהריון?

בדיקת הצ'יפ הגנטי היא למעשה בדיקת המשך לבדיקת מי השפיר. בבדיקה זו לוקחים דגימה של תאי עובר לבדיקת תסמונות שונות שאינם נמצאים בבדיקת מי השפיר. קראי כאן אודות ביצועה הבדיקה, עלויות והחזרים.

בדיקת הצ'יפ הגנטי אינה נמצאת בסל הבריאות הממלכתי, ועל כן עלותה גבוהה כשנעשית באופן פרטי. עלות הבדיקה מתווספת לבדיקת מי השפיר, שנעשית אף היא לעיתים באופן פרטי. כמו כן, עלות בדיקת הצ'יפ הגנטי משתנה מעת לעת וכדאי להתעדכן במכונים הפרטיים המבצעים בדיקה זו.
ניתן לבצע בדיקה זו ללא עלות כאשר קיים חשש לבעיה כרומוזומלית וישנה המלצה מיועץ גנטי. המלצה זו תינתן לאחר ממצא לא תקין בבדיקת שקיפות עורפית, סקירת אולטראסונד, עיקוב התפתחותי וכו'. במצב זה, משרד הבריאות ישלם עבור הבדיקה בתנאי שכל תהליך הבדיקה נעשה במסגרת ציבורית. כלומר, לא ניתן לבחור את המדקר, גם במצב בו הבדיקה נעשית במכון פרטי כגון אסותא.

היכן ניתן לבצע בדיקה זו?

מכונים ועלויות המבצעים את בדיקת צ'יפ גנטי:

בילינסון - 2,200 ₪ לעובר.
אסותא - כ- 2,200 ₪ לעובר (נכון ליום הבדיקה, לא כולל שמירת תאים שעולה עוד כ-500 ₪).
הדסה עין כרם - 2,800 ₪ לעובר.
תל השומר - 2,500 ₪ לעובר.
אסף הרופא - 2,800 ₪ לעובר.

ישנם בתי חולים בהם ניתן לבצע את דיקור מי השפיר בבית חולים אחר, ולשנע אליהם את מבחנות הנוזל לבדיקה. האחריות בשינוע היא של ההורים ולא של המכון בבית החולים. כמו כן, ישנם בתי חולים המחייבים לבצע את מי השפיר אצלם ולא מאפשרים להביא את המבחנות ממקום אחר (כמו לדוגמא אסותא או אסף הרופא).

צ'יפ גנטי- החזרים מקופות החולים וחברות הביטוח

החזר כללית פלטינום – עד 75% מההוצאה ועד תקרת סל הריון- 5060 ₪, לכל תקופת החברות.

החזר מכבי שלי – עד 50% מההוצאה, עד תקרה של 2024 ₪ לכל הריון, עד 3 הריונות.
החזר מאוחדת ולאומית – אין החזר (נכון למאי 2014).

הראל – בהרחבה אמבולטורית, קיים כיסוי לביצוע הבדיקה תחת הכיסוי של מי שפיר ולא בנוסף. ההחזר הינו עד כ-700 ₪ (תקרה כפולה במידה ובן זוג מבוטח וכמובן בתנאי שעברה תקופת האכשרה).
מגדל - אין כיסוי.

לגבי עלויות כספיות של מוצרים ושירותים המוזכרים באתר והשתתפות המדינה או קופות החולים או חברות ביטוח בהם - אתר מאמא כמה עושה כל מאמץ להביא תמונה רחבה ועדכנית של התכנים הכספיים המופעים בו, ואולם מידע זה כפוף "לאותיות הקטנות" של היצרנים, המשווקים והגורמים המשתתפים במימונם, אשר לא תמיד עלה בידנו להביאם בפניכם (אם משום שהוא לא זמין לציבור הרחב או בשל רוחבו/מורכבותו), וכאמור המידע הכלול באתר עשוי שלא לכלול באופן מיידי שינויים ו/או עדכונים, שיחולו עם הזמן, במידע זה. זאת ועוד, חלופות שירותים הניתנים על ידי קופות החולים השונות או חברות ביטוח מסוימות, מותנות בחברות בקופות אלו/ברכישת כיסוי ביטוחי מהגורם המבטח, על כל המשתמע מכך, לרבות עלויות החברות בגופים אלו, המתווספות על עלויות הטיפול המתואר באתר.

 

התחלת כבר לחסוך לילד? לקבלת ייעוץ והצעה לתוכנית חיסכון, השאירי פרטים:

שם(*)
נא למלא שם

כתובת המייל שלך
נא למלא דואר אלקטרוני

מספר הטלפון שלך
נא להקליד טלפון

קראי עוד:

 • בדיקת צ'יפ גנטי בהריון

  בדיקת צ'יפ גנטי בהריון

  בדיקת צ'יפ גנטי הינה בדיקה המתבצעת באמצעות דגימת תאי עובר ממי השפיר. הבדיקה איננה נפוצה, בעיקר בשל עלותה הגבוהה. קראי כאן על הסיבות לבצעה, אופן ביצוע הבדיקה ותוצאותיה.

 • כמה עולה בדיקת דם במקום מי שפיר?

  כמה עולה בדיקת דם במקום מי שפיר?

  מי שפיר או בדיקת דם? בדיקת דם או דיקור מי שפיר? יש החלטות בהריון שאפשר להשתגע מהן. קראי כאן אודות עלויות הבדיקה, החזרים מקופות החולים וחברות הביטוח.

 • בדיקת מי שפיר

  בדיקת מי שפיר

  בדיקת מי שפיר (Amniocentesis), או כפי שהיא מכונה בשפה המקצועית, "דיקור מי שפיר", נועדה לאבחן מחלות גנטיות תורשתיות, מחלות כרומוזומליות (כגון תסמונת דאון), מצבים זיהומיים מסוימים ואף לספק מידע עוברי פיזיולוגי. קראי כאן הכל אודות הבדיקה, הסיכונים, העלויות וההחזרים.

הוסף תגובה

קוד אבטחה
רענן