כמה עולה בדיקת מי שפיר?

כמה עולה בדיקת מי שפיר?

בדיקת מי שפיר הינה בדיקה שעדיין נחשבת כפולשנית וההחלטה לבצע אותה מלווה בהתלבטויות רבות. קראי כאן כמה עולה דיקור מי שפיר? כמה עולה כשמבוצעת באופן פרטי? באיזה מקרים ניתן לבצע את הבדיקה ללא עלות? ומהם ההחזרים עבור בדיקה זו מקופות החולים וחברות הביטוח?

בדיקת מי השפיר נחשבת כמורכבת יחסית ועבור נשים רבות המבצעות בדיקה זו, היא היקרה ביותר בתהליך ההריון. לעומת הבדיקות האחרות בהריון שהינן לרוב בדיקת דם, אולטראסונד, מוניטור ועוד, כאן מדובר בבדיקה פולשנית וזו אחת הסיבות למחירה הגבוה. הסיכונים בבדיקה זו גבוהים יותר ועל כן נשים רבות בוחרות לבצע אותה באופן פרטי אצל רופאים מנוסים, עם ותק רב ומוניטין בתחום.

כמה עולה דיקור מי שפיר?

את העלות ניתן לחלק למספר מרכיבים - תשלום למדקר, תשלום לבית החולים בו נעשית הבדיקה ותשלום עבור פיענוח התוצאות.
על פי בדיקה שערכתי, העלות למדקר נעה בין 800 ₪ במקרה הזול ל-2,800 ₪ במקרה היקר. העלות תלויה, כאמור, בניסיון, בותק ובמוניטין של המדקר. כמו כן, ביצוע הבדיקה בשבוע מתקדם יכול להעלות את המחיר בשל "תוספת הסיכון" (לדוגמא דיקור שעברתי בשבוע 33 לזיהוי הדבקה בנגיף CMV).
דיקור מי שפיר יכול להתבצע אך ורק בבית חולים ולא בקליניקות פרטיות, בניגוד לדוגמא לבדיקת האולטראסונד. הבדיקה יכולה להתבצע בבתי חולים פרטיים (לדוגמא- אסותא, מדיקל סנטר ועוד) או בבתי חולים ציבוריים (לדוגמא- תל השומר, אסף הרופא ועוד). המחיר נע בין 800 ₪ ל-1800 ₪, תלוי בבית החולים. העלויות משתנות מעת לעת וכדאי להתעדכן בהתאם.
לסיום, העלות עבור פיענוח התוצאות במעבדה היא סביב 500 ₪. יחד עם זאת, לרוב מדובר בחבילה משולבת בבית החולים, הכוללת את הדיקור עצמו, שסך הכל מגיעה עד 1800 ₪. עלות בדיקת הצ'יפ הגנטי, שנקראת גם השבב המורחב, הינה שונה וכדאי לברר זאת לפני שמשלמים עבור פיענוח התוצאות הרגילות במעבדה.
ישנן עלויות נלוות נוספות כגון קבלת תשובות חלקיות באופן מהיר יותר או שימור הנוזל עד סוף ההריון למקרה שיהיה צורך בביצוע בדיקות נוספות.

באילו מקרים ניתן לבצע את בדיקת מי השפיר בחינם?

דיקור מי שפיר ממומן על ידי המדינה ללא עלות במקרים הבאים:
- מגיל 35 ומעלה (בעת הכניסה להריון, לא רק בזמן ביצוע הבדיקה עצמה, על פי וסת אחרון). שימי לב שהבדיקה תהיה ללא עלות רק אם כל התהליך ממומן על ידי משרד הבריאות, ללא תשלום של המטופלת - כולל בחירת המדקר, פיענוח התוצאות, ייעוץ גנטי לאחר מכן ועוד.
- מתחת לגיל 35 - כאשר בדיקות הסינון (בדיקת דם ואולטראסונד שליש ראשון ובנוסף/או שליש שני) מראות על תוצאה לא תקינה, כלומר, סיכון מוגבר לתסמונת דאון. בנוסף, הבדיקה מומלצת על ידי גנטיקאי. במקרה זה, המימון יהיה של הקופה.
- מתחת לגיל 35 - כאשר יש המלצה של יועץ גנטי מוסמך או רופא שהוא גנטיקאי בשל סיבה רפואית אחרת, הבדיקה ממומנת על ידי משרד הבריאות במלואה.
- כאשר גנטיקאי ממליץ על בדיקת ציפ גנטי בעקבות בדיקת אולטראסונד לא תקינה בה מתגלה מום משמעותי.
- כאשר יש המלצה של גנטיקאי לביצוע בדיקות אבחון אחרות לגילוי מחלות תורשתיות או בדיקת צ'יפ גנטי. ההמלצה של גנטיקאי במקום בו מבוצעת בדיקת המי שפיר.

החזרים מקופת חולים בדיקת מי שפיר

החזר כללית מושלם - במכון בהסדר: השתתפות עצמית של 570 ₪. במכון שלא בהסדר: זכאות של 75% מההוצאה או עד 1416 ₪, כולל בדיקת חלבון עוברי.
החזר כללית פלטינום - במכון בהסדר: השתתפות עצמית של 285 ₪.
החזר מכבי כסף/ זהב - ספק בהסכם ורופא בהסכם: לנשים מעל 35 – השתתפות עצמית של 110 ₪. לנשים מתחת 35 – השתתפות עצמית של 552 ₪. ספק בהסכם ורופא לא בהסכם: ההחזר המרבי על סך 524 ₪ . ספק לא בהסכם: החזר של 80% מההוצאה או עד תקרה בסך 1049 ₪.
החזר מכבי שלי - בדומה למכבי כסף/ זהב.
החזר מאוחדת עדיף - במכון בהסדר: השתתפות עצמית של 606 ₪. במכון שלא בהסדר: זכאות של 75% מההוצאה או עד 1233 ₪.
החזר מאוחדת שיא - בדומה למאוחדת עדיף
החזר לאומית כסף - במכון בהסדר: השתתפות עצמית של 597 ₪. במכון שבהסדר על ידי רופא פרטי: השתתפות עצמית בגובה 358 ₪ לבדיקה (ללא עלות הרופא). במכון שלא בהסדר: זכאות של 80% או עד 1194 ₪.
החזר לאומית זהב - במכון בהסדר: ללא השתתפות עצמית. במכון שבהסדר על ידי רופא פרטי: ללא השתתפות עצמית (ללא עלות הרופא). במכון שלא בהסדר: זכאות של 80% או עד 2329 ₪.

החזרים חברות הביטוח עבור בדיקת מי שפיר

החזר מגדל - זכאות של 80% ולא יותר מ- 700 ₪. סכום השיפוי המירבי בגין כל בדיקות ההריון לא יעלה על 2,500 ₪ (עבור נספח מתאים לפוליסת הבריאות הקיימת).
החזר כלל - במכון בהסדר: ללא השתתפות עצמית. במכון שבהסדר על ידי רופא פרטי: ללא השתתפות עצמית (ללא עלות הרופא). במכון שלא בהסדר: זכאות של 80% או עד 2329 ₪ (עבור נספח מתאים לפוליסת הבריאות הקיימת).
החזר הראל - החזר מרבי: 750 ₪ ועד להחזר תקרה של 2500 ₪ לכלל הבדיקות בתקופת ההריון (עבור נספח מתאים לפוליסת הבריאות הקיימת).

 

המאמא של האתר מציעה לך להצטרף לתוכנית או לפוליסה המתאימה לך כדי לחסוך אלפי שקלים עבור בדיקה זו. אם לא תספיקי בהריון הנוכחי אז בהריונות הבאים, לנסות לתכנן מראש כדי לעבור את תקופת האכשרה (בה משלמים דמי חבר אך לא ניתן לתבוע החזרים) ולקבל חזרה סכומים נאים מקופות החולים וחברות הביטוח.

 

החזרים כספיים לפי קופה

החזר כללית מושלם

במכון בהסדר: השתתפות עצמית של 570 ₪. במכון שלא בהסדר: זכאות של 75% מההוצאה או עד 1416 ₪, כולל בדיקת חלבון עוברי.

החזר כללית פלטינום

במכון בהסדר: השתתפות עצמית של 285 ₪.

החזר מכבי כסף/ זהב

ספק בהסכם ורופא בהסכם: לנשים מעל 35 – השתתפות עצמית של 110 ₪. לנשים מתחת 35 – השתתפות עצמית של 552 ₪. ספק בהסכם ורופא לא בהסכם: ההחזר המרבי על סך 524 ₪ . ספק לא בהסכם: החזר של 80% מההוצאה או עד תקרה בסך 1049 ₪.

החזר מכבי שלי

בדומה למכבי כסף/ זהב.

החזר מאוחדת עדיף

במכון בהסדר: השתתפות עצמית של 606 ₪. במכון שלא בהסדר: זכאות של 75% מההוצאה או עד 1233 ₪.

החזר מאוחדת שיא

בדומה למאוחדת עדיף

החזר לאומית כסף

במכון בהסדר: השתתפות עצמית של 597 ₪. במכון שבהסדר על ידי רופא פרטי: השתתפות עצמית בגובה 358 ₪ לבדיקה (ללא עלות הרופא). במכון שלא בהסדר: זכאות של 80% או עד 1194 ₪.

החזר לאומית זהב

במכון בהסדר: ללא השתתפות עצמית. במכון שבהסדר על ידי רופא פרטי: ללא השתתפות עצמית (ללא עלות הרופא). במכון שלא בהסדר: זכאות של 80% או עד 2329 ₪.

 

לגבי עלויות כספיות של מוצרים ושירותים המוזכרים באתר והשתתפות המדינה או קופות החולים או חברות ביטוח בהם - אתר מאמא כמה עושה כל מאמץ להביא תמונה רחבה ועדכנית של התכנים הכספיים המופעים בו, ואולם מידע זה כפוף "לאותיות הקטנות" של היצרנים, המשווקים והגורמים המשתתפים במימונם, אשר לא תמיד עלה בידנו להביאם בפניכם (אם משום שהוא לא זמין לציבור הרחב או בשל רוחבו/מורכבותו), וכאמור המידע הכלול באתר עשוי שלא לכלול באופן מיידי שינויים ו/או עדכונים, שיחולו עם הזמן, במידע זה. זאת ועוד, חלופות שירותים הניתנים על ידי קופות החולים השונות או חברות ביטוח מסוימות, מותנות בחברות בקופות אלו/ברכישת כיסוי ביטוחי מהגורם המבטח, על כל המשתמע מכך, לרבות עלויות החברות בגופים אלו, המתווספות על עלויות הטיפול המתואר באתר.


בהצלחה!


מתכננת הריון? קבלי החזרים של עד אלפי שקלים לבדיקות ושירותים בהריון. לקבלת מידע נוסף השאירי פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם(*)
נא למלא שם

כתובת המייל שלך
נא למלא דואר אלקטרוני

מספר הטלפון שלך
נא להקליד טלפון

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

 • כמה עולה בדיקת דם במקום מי שפיר?

  כמה עולה בדיקת דם במקום מי שפיר?

  מי שפיר או בדיקת דם? בדיקת דם או דיקור מי שפיר? יש החלטות בהריון שאפשר להשתגע מהן. קראי כאן אודות עלויות הבדיקה, החזרים מקופות החולים וחברות הביטוח.

 • כמה עולה בדיקת צ'יפ גנטי בהריון?

  כמה עולה בדיקת צ'יפ גנטי בהריון?

  בדיקת הצ'יפ הגנטי היא למעשה בדיקת המשך לבדיקת מי השפיר. בבדיקה זו לוקחים דגימה של תאי עובר לבדיקת תסמונות שונות שאינם נמצאים בבדיקת מי השפיר. קראי כאן אודות ביצועה הבדיקה, עלויות והחזרים.

 • בדיקת צ'יפ גנטי בהריון

  בדיקת צ'יפ גנטי בהריון

  בדיקת צ'יפ גנטי הינה בדיקה המתבצעת באמצעות דגימת תאי עובר ממי השפיר. הבדיקה איננה נפוצה, בעיקר בשל עלותה הגבוהה. קראי כאן על הסיבות לבצעה, אופן ביצוע הבדיקה ותוצאותיה.

 • סקירת מערכות מוקדמת ומאוחרת

  סקירת מערכות מוקדמת ומאוחרת

  סקירת מערכות הינה אחת הבדיקות המרגשות במהלך ההריון. נשים רבות מדווחות כי לראשונה ראו את העובר בצורה ברורה ויפה. כמובן שמעבר לעובדה שמדובר בבדיקה מרגשת, הבדיקה חשובה מאוד ומהווה אבן דרך בהריון. קראי כאן אודות סקירת מערכות, לשם מה מבצעים אותה, כיצד היא מבוצעת, מה ההבדל בין סקירה מוקדמת לסקירה מאוחרת, עלויות הבדיקה ועוד.

 • מלונית ליולדת - מותרות או חובה?

  מלונית ליולדת - מותרות או חובה?

  רגע לפני שאת מחליפה את החלוק הורוד של בית החולים לטרנינג של בית, הכירי את המלונית. המלונית הינה למעשה בית-הבראה ליולדת המעניק נחיתה רכה לחיים החדשים עם תינוקך. באיזה מלונית כדאי לשהות?  קראי כאן על כל היתרונות, החסרונות, האפשרויות והעלויות.

הוסף תגובה

קוד אבטחה
רענן