כמה עולה דולה?

כמה עולה דולה?

דולה הינה תומכת לידה אשר מלווה את היולדת ואת בן הזוג בתהליך המרגש. נשים רבות נעזרות בדולה כדי להקל על תהליך הלידה, להיעזר בה מול הגורמים הרפואיים, כדי להעצים את חווית הלידה, לתקן חווית קודמות ועוד מגוון סיבות. קראי כאן - כמה עולה ליווי לידה על ידי דולה?

מה דולה עושה?

לרוב הדולה נפגשת עם בני הזוג עוד לפני הלידה על מנת להכיר את הזוג, את החששות שלהם ואת הציפיות שלהם מהלידה, כלומר, כיצד הם היו רוצים לראות אתה הלידה מתרחשת. מספר המפגשים עם הדולה תלוי בבני הזוג ובדולה אותה בחרו.
הדולה מצטרפת ללידה לרוב כאשר היולדת נכנסת ללידה פעילה. בשלב הלטנטי, בו הלידה מתקרבת אך הצירים אינם סדירים, הדולה בדרך כלל לא נמצאת לצד בני הזוג. יחד עם זאת, לרוב הדולה מלווה את בני הזוג טלפונית בשלב זה, מתכוננת ומתדרכת אותם להמשך.

כמה עולה דולה?

העלות נעה בין 700 ל-4,500 ₪. הטווח הינו רחב מאחר ששירותי תומכת הלידה משתנים בהתאם לרצונות הזוג: ליווי בלידה בלבד, הכנה לפני הלידה + ליווי הלידה, והאפשרות לביקורים גם אחרי הלידה. כמובן שיש לכך גם עוד השפעות, כגון: ותק וניסיון של תומכת הלידה, מיקום גיאוגרפי ועוד.

טיפים להוזלת עלות ליווי של דולה

במידה ואת מעוניינת בליווי של דולה אך ידך אינה משגת סכום זה, תוכלי:
- לקחת דולה שזה עתה סיימה קורס והיא נמצאת בשלב הסטאג'
- לקחת דולה רק לשלב ההכנה ללידה אך לא ללידה עצמה
- לחפש בית חולים עם אוריינטציה של תמיכה בלידה, בהם המיילדות לעיתים משמשות כדולות
- לצרף ללידה חברה טובה שיכולה לתמוך בך, לעזור לך ולסייע לך במהלך הלידה. לעיתים בן הזוג או האמא לא יכולים למלא תפקיד זה, ואם יש לך חברה טובה עם נטייה כזו, הדבר יכול לסייע רבות

למה כדאי לשים לב כאשר בוחרים דולה?

כימיה כימיה וכימיה. הלידה הינה אירוע אינטימי, חוויה ייחודית ומיוחדת בחיים. הדולה שמצטרפת אליך נכנסת לרגע מאוד מיוחד ועל כן חשוב לוודא שיש כימיה בינך ובינה, ובינה לבין בן הזוג או כל גורם אחר מטעמך שיהיה נוכח בלידה.
בנוסף כדי לבדוק גם המלצות, ותק, עלות, ניסיון (סיפורי לידה קודמים של הדולה) ועוד.

החזרים של קופות החולים וחברות הביטוח - דולה:

קופות חולים

החזר כללית מושלם - אין כיסוי
החזר כללית פלטינום - החזר עד 75% מההוצאה ועד תקרה של 5,020 ₪ לכל תקופת החברות בתוכנית.
החזר מכבי כסף / זהב - אין כיסוי
החזר מכבי שלי - החזר עד 50% מההוצאה ועד תקרה של 2,000 ₪, לכל ההוצאות גם יחד, עד 3 הריונות, לתקופת החברות.
החזר מאוחדת עדיף - אין כיסוי
החזר מאוחדת שיא - אין כיסוי
החזר לאומית כסף - אין כיסוי
החזר לאומית זהב - אין כיסוי

חברות ביטוח

החזר כלל - אין כיסוי
החזר מגדל - אין כיסוי
החזר הראל - אין כיסוי

לגבי עלויות כספיות של מוצרים ושירותים המוזכרים באתר והשתתפות המדינה או קופות החולים או חברות ביטוח בהם - אתר מאמא כמה עושה כל מאמץ להביא תמונה רחבה ועדכנית של התכנים הכספיים המופעים בו, ואולם מידע זה כפוף "לאותיות הקטנות" של היצרנים, המשווקים והגורמים המשתתפים במימונם, אשר לא תמיד עלה בידנו להביאם בפניכם (אם משום שהוא לא זמין לציבור הרחב או בשל רוחבו/מורכבותו), וכאמור המידע הכלול באתר עשוי שלא לכלול באופן מיידי שינויים ו/או עדכונים, שיחולו עם הזמן, במידע זה. זאת ועוד, חלופות שירותים הניתנים על ידי קופות החולים השונות או חברות ביטוח מסוימות, מותנות בחברות בקופות אלו/ברכישת כיסוי ביטוחי מהגורם המבטח, על כל המשתמע מכך, לרבות עלויות החברות בגופים אלו, המתווספות על עלויות הטיפול המתואר באתר.

{rsform 12 }

נשים שקראו מאמר זה התעניינו גם במאמרים הבאים:

 • איפה כדאי ללדת- מה לבדוק ואיך מחליטים

  איפה כדאי ללדת- מה לבדוק ואיך מחליטים

  ההריון מתקדם, הבטן כבר גדלה, בטח כבר התחלתם במסע הקניות ליורש הקטן. בין כל השאלות וההתלבטויות נשארה שאלה אחת גדולה, מהותית ומשמעותית והיא- איפה הכי כדאי לכם ללדת? בעיני להחלטה זו השלכות רבות, שכן חווית הלידה הינה החוויה המשמעותית ביותר שאשה עוברת בדרך לאמהות - התפקיד המאתגר, המעצים והמתגמל ביותר.

 • מה זה דולה? - תומכת לידה

  מה זה דולה? - תומכת לידה

  נשים רבות בשנים האחרונות מגלות את שירותי הדולה כהכנה ללידה, בלידה עצמה ואף אחריה. קראי כאן מי זו דולה ובמה היא שונה מאחות מיילדת? כיצד ניתן להיעזר בשירותיה וכמה זה צפוי לעלות לך?

 • קורס הכנה ללידה

  קורס הכנה ללידה

  קורס הכנה ללידה תורם רבות למוכנות הנפשית לקראת האירוע המרגש והמשמעותי בחיינו. ישנן מספר דרכים לבצע את הקורס. קראי כאן אודות מהלך הקורס, האפשרויות השונות העומדות בפניך, המחירים וההחזרים של קופות החולים וחברות הביטוח.

הוסף תגובה

קוד אבטחה
רענן