כמה עולה קורס עיסוי תינוקות?

כמה עולה קורס עיסוי תינוקות?

אימהות רבות משתתפות בקורס עיסוי תינוקות אחרי הלידה. הסיבות להשתתפות בקורס הן רבות וביניהן, מפגש עם אימהות אחרות, להקל על מכאובי התינוק, להתקרב אליו או כל סיבה אחרת. קראי כאן אודות סדנא לעיסוי תינוקות, כמה עולה בקופות החולים ובמסגרות פרטיות אחרות.

למה להשתתף בקורס עיסוי תינוקות?

מגע של חום ואהבה, בעיקר בחודשים הראשונים, חשובים ביותר להתפתחות תינוקות. בארצות כמו הודו, עיסוי לתינוק הוא חלק משיגרת הטיפול בו. ובאמת, הרבה הורים עושים סוג של עיסוי באופן אינטואיטיבי כמעט.

עיסוי תינוקות טומן בחובו יתרונות רבים שערכם יקר מפז: הזמן המשותף עם ההורה והמגע הישיר, המבט והקירבה מחזקים את הקשר ביניהם, משפר את פעולות המעיים, מחזק עם הבטחון העצמי של התינוק עם גופו, מרגיע, ממריץ את הדם ויש אומרים שאף מסייע לחיזוק המערכת החיסונית של התינוק. עיסוי מומלץ במיוחד במקרים של תינוקות עם טונוס שרירים נמוך או פגים וכן לתינוקות אשר נולדו בניתוח קיסרי ולא עברו בתעלת הלידה.

כמו כן, ישנן נשים שמנצלות מפגש זה להכיר אימהות נוספות במצבן, לדבר איתן על הטיפול בתינוק, על השינה של התינוק, על הנקה, על הקושי הרגשי ומגוון נושאים אחרים.

סדנא לעיסוי תינוקות- פרטים טכניים

סדנא לעיסוי תינוקות מיועדות להורים ולתינוקות החל מגיל 6 שבועות ועד גיל חצי שנה בערך, לרוב עד גיל זחילה. הסדנאות מתבצעות בהנחיית אנשי מקצוע שהתמחו בתחום זה כגון: מעסה תינוקות מקצועי , פיזיותרפיסטית או מרפאה בעיסוק.

כמה עולה סדנת עיסוי תינוקות?

טווח המחירים משתנה, בין קופת חולים אחת לשנייה ובין קופות חולים למסגרות פרטיות.

קופות חולים:

כללית– 4 מפגשים שבועיים בני שעה 10 ₪ למפגש.

מכבי – 155 ₪ לבני זוג המבוטחים שניהם במכבי שלי או ליחיד (סה"כ 5 מפגשים בני שעה וחצי).
מאוחדת – כסף: 45₪, זהב: 30₪. ארבעה מפגשים בני כשעה, פעם בשבוע.
לאומית- סדנה קבוצתית בת ארבעה מפגשים כאשר כל מפגש הוא כשעה וחצי. אפשרות נוספת היא סדנא אישית בת ארבעה שלושה מפגשים כאשר כל מפגש הוא כשעה.

 

סדנאות פרטיות עיסוי תינוקות:

ישנן מסגרות המספקות סדנת עיסוי תינוקות וניתן אף להתארגן כמה חברות בבית של חברה ולהזמין מדריכה.
מחירים לדוגמא:
דיאדה: 310 ₪ ל-4 מפגשים (נכון לאוגוסט 2014).
פשוש בית להורים וילדים: 240 ₪ ל-4 מפגשים (נכון לאוגוסט 2014).
סדנא לעיסוי תינוקות בבית יכולה לעלות כ-400 ₪ לחמישה מפגשים עם חמש אמהות.
במכונים פרטיים לעיתים יש פינוקים כגון כיבוד ושתייה חמה וקרה.

 

אין החזרים מחברות הביטוח לסדנת עיסוי תינוקות.

 

טיפים נוספים לעיסוי תינוקות

- אם את רוצה להשתתף בקורס אבל אין אחד זמין ליד מקום מגוריך, תוכלי לקנות את הספר "ידיים אוהבות" של ד"ר פרדריק לובאייה. מדריכות רבות פועלות לפי ספר זה בהדרכות שלהן. עולה כ-124 ש"ח, שיטוט באינטרנט או בספריה ליד הבית יכול להניב מחיר זול יותר.

לרוב ניתן להשתתף בסדנאות בקופות החולים גם נשים שאינן חברות הקופה, במחירים מעט גבוהים יותר. כדאי לבדוק בקופת החולים הקרובה לביתך.

- זיכרי כי את יכול הלהצטרף למפגשים אלו ולו רק כדי למצוא מפגש ותמיכה עם אימהות טריות עם שאלות ומחשבות רבות.

 

תהנו!!

לגבי עלויות כספיות של מוצרים ושירותים המוזכרים באתר והשתתפות המדינה או קופות החולים או חברות ביטוח בהם - אתר מאמא כמה עושה כל מאמץ להביא תמונה רחבה ועדכנית של התכנים הכספיים המופעים בו, ואולם מידע זה כפוף "לאותיות הקטנות" של היצרנים, המשווקים והגורמים המשתתפים במימונם, אשר לא תמיד עלה בידנו להביאם בפניכם (אם משום שהוא לא זמין לציבור הרחב או בשל רוחבו/מורכבותו), וכאמור המידע הכלול באתר עשוי שלא לכלול באופן מיידי שינויים ו/או עדכונים, שיחולו עם הזמן, במידע זה. זאת ועוד, חלופות שירותים הניתנים על ידי קופות החולים השונות או חברות ביטוח מסוימות, מותנות בחברות בקופות אלו/ברכישת כיסוי ביטוחי מהגורם המבטח, על כל המשתמע מכך, לרבות עלויות החברות בגופים אלו, המתווספות על עלויות הטיפול המתואר באתר

התחלת כבר לחסוך לילד? לקבלת ייעוץ והצעה לתוכנית חיסכון, השאירי פרטים:

שם(*)
נא למלא שם

כתובת המייל שלך
נא למלא דואר אלקטרוני

מספר הטלפון שלך
נא להקליד טלפון

מאמרים נוספים שאולי יעניינו אותך:

 • פיקדון בבנק או פוליסות חיסכון- תוכנית חיסכון לילדים-מה כדאי?

  פיקדון בבנק או פוליסות חיסכון- תוכנית חיסכון לילדים-מה כדאי?

  החלטתם לפתוח תוכנית חיסכון לילדים ושמעתם על פוליסות החיסכון בחברות הביטוח? מה זה אומר? מה ההבדלים בין פיקדון בבנק לפוליסות חיסכון? מאמא כמה ערכה השוואה וגיבשה הצעה.

 • כמה עולה יועצת שינה?

  כמה עולה יועצת שינה?

  מה שמתחשק לי זה לישון! מתחשק לי לישון לילה רצוף, בלי השכמה בחמש בבוקר, בלי בכי באמצע הלילה, בלי לקום למוצץ... ישנן המון סיבות לפנות ליועצת שינה. קראו כאן מה זה ייעוץ שינה, מה עושה יועצת שינה וכמה זה עולה.

 • שישה טיפים לגידול תינוק בשבועות הראשונים בבית

  שישה טיפים לגידול תינוק בשבועות הראשונים בבית

  הגעתם הביתה עם האוצר המקסים לו חיכיתם זמן רב. לנוכח האירוע המשמעותי הזה, אספתי עבורכם שישה טיפים שיכולים לסייע בתחילת הדרך ולהקל במעט את חוסר הסדר הראשוני.

הוסף תגובה

קוד אבטחה
רענן