תלונות שכיחות על פי טרימסטרים בהריון

תלונות שכיחות על פי טרימסטרים בהריון

בחילות, הקאות, עצירות, כובד, וכאבי גב- אלו ועוד הן מנת חלקנו של הנשים בהריון. קראי כאן על תופעות לוואי בהריון בכל שליש במהלך ההריון.

לא כל כך נוח להיות בהריון...

כל טרימסטר מביא איתו תופעות לוואי חדשות ומשונות. הטרימסטר הראשון מאופיין בקרב נשים רבות בבחילות ובהקאות, ואילו בטרימסטר השני נשים רבות סובלות מצרבות ובצקות ברגלים. כמובן שאין כללים - ישנן נשים ברות מזל שכמעט ולא חוות אף אחת מהתופעות לאורך ההריון, ונשים ברות מזל פחות, שסובלות לאורך כל ההריון מתופעות בלתי-נעימות שונות. 

זכרי שהריון, אחרי הכל, איננו "מחלה", והכל חולף כשהבייבי שלנו מגיח לעולם. עם זאת, אם את מרגישה שהתופעה ממנה את סובלת היא בלתי נסבלת, כדאי להתייעץ עם הרופא שלך ולבדוק האם התופעה ממנה את סובלת היא סבירה וכיצד ניתן להקל. כמו כן, קיימות שיטות שונות שמציעה "הרפואה המשלימה" כדי להקל על חלק מהתופעות, כגון דיקור, רפלקסולוגיה, שינוי בתזונה ועוד. ניתן להיוועץ עם מומחים בתחום ולראות האם ניתן להקל עליך.

ריכוז התלונות השכיחות לפי טרימסטרים

 תלונות שכיחות בטרימסר ראשון  תלונות שכיחות בטרימסטר שני  תלונות שכיחות בטרימסטר שלישי

בחילות והקאות

עייפות וחולשה

גודש בשדיים

תחושת מלאות בבטן

שינויים במצב רוח

שינוי בתחושת ריחות

ריור מוגבר

צרבת

עצירות

טחורים

דחיפות ותכיפות במתן שתן

לחץ בבטן התחתונה

צרבת

כאבי גב

עצירות וטחורים

בצקות ברגלים

נפיחות בפנים

סימני מתיחה בבטן

דחיפות ותכיפות במתן שתן

 

 

לקבלת הצעה בחינם לתוכנית חיסכון לילד, השאירי פרטים:

שם(*)
נא למלא שם

כתובת המייל שלך
נא למלא דואר אלקטרוני

מספר הטלפון שלך
נא להקליד טלפון

 

 

גולשות שקראו מאמר זה, התעניינו גם במאמרים הבאים:

 • בחילות בהריון- מה עושים?

  בחילות בהריון- מה עושים?

  מתי מתחילות בחילות בהריון? למה יש בחילות בהריון? מה עושים נגד בחילות בהריון?
  עבור נשים רבות, הבחילות הן חלק בלתי נפרד מההריון. קיימים פתרונות להקלה על בחילות בהריון, לא חייבים לסבול מהן כל כך לאורכו. במאמר זה תקבלי טיפים והמלצות להקלה ולמניעת בחילות והקאות בהריון.

  המשיכי לקרוא
 • העמסת סוכר בהריון

  העמסת סוכר בהריון

  כחלק מבדיקות הדם במעקב ההריון השגרתי, כאשר תגיעי לטווח שבועות ההריון שבין 24-28, יהיה זה הזמן העמסת סוכר. בדיקת העמסת סוכר בהריון, כשמה כן היא, בבדיקה הזו יעמיסו עלייך סוכר, והרבה... ומדוע? כדי לאבחן סכרת הריונית, ובמידה וקיימת - לטפל בהקדם!

  המשיכי לקרוא
 • דיקור סיני בהריון

  דיקור סיני בהריון

  בשנים האחרונות חלה עלייה במספר הפונים לרפואה משלימה בכלל ולרפואה סינית בפרט, בנושא פוריות, טיפול במהלך ההריון וסימפטומים הנפוצים אחריו. במאמר זה נסקור את האפשרות לביצוע דיקור סיני, הידוע בשמו הלועזי אקופונקטורה. כיצד הדיקור יכול לתרום לך? עבור אילו סוגי בעיות הדיקור הסיני יכול להתאים והיכן הוא עושה פלאים?

  המשיכי לקרוא

הוסף תגובה

קוד אבטחה
רענן