דיקור סיני בהריון

דיקור סיני בהריון

בשנים האחרונות חלה עלייה במספר הפונים לרפואה משלימה בכלל ולרפואה סינית בפרט, בנושא פוריות, טיפול במהלך ההריון וסימפטומים הנפוצים אחריו. במאמר זה נסקור את האפשרות לביצוע דיקור סיני, הידוע בשמו הלועזי אקופונקטורה. כיצד הדיקור יכול לתרום לך? עבור אילו סוגי בעיות הדיקור הסיני יכול להתאים והיכן הוא עושה פלאים?

תכנון ההריון ותשעת החודשים שאחריהם כרוכים בהמון ציפייה, תקוות וגם תופעות נלוות בלתי-נעימות לעיתים. חלק מהנשים יעברו את התקופה הזאת ללא תסמינים כלל, אבל רובנו נחווה תסמין זה או אחר. רוב התסמינים מתבטאים בעיקר בשליש הראשון והאחרון להריון, אך קיימות נשים שחוות תסמינים לא נעימים לכל אורך תקופת ההריון.
בעזרת הרפואה הסינית ניתן להקל על חלק מהתסמינים, לרוב ללא כאב וללא תופעות לוואי.

המיסטיקנים הסינים

הרפואה הסינית קיימת כבר אלפי שנים ומבוססת על האמונה כי בכל אחד מאיתנו קיימת אנרגיה – הצ'י. האנרגיה הזו משפיעה עלינו במהלך היום-יום. אם אנרגיית החיים שלנו ירודה אנחנו נרגיש לא טוב. לפי הרפואה הסינית, בזמן ההריון, התינוק ניזון מהאנרגיה של האם, בנוסף לאנרגיה אותה הוא יוצר ועמה יגיע לעולם. לכן, במהלך תשעת חודשי ההריון, אין פלא שהאישה מרגישה חלשה יותר - אנרגיית החיים שלה כרגע מתחלקת לשניים. הדיקור הסיני, אקופונקטורה, נועד להחזיר לאם את אנרגיית החיים למסלול ולחזק אותה. בדרך זו נעלה גם את אנרגיית החיים של העובר, מה שישפיע לטובה גם על הלידה עצמה וגם על מצב התינוק.

משלב התכנון ועד הלידה

ניתן לגשת לטיפול בדיקור סיני החל משלב תכנון ההריון, כדי לחזק את אנרגיות בני הזוג, ולהמשיך בכך עד ללידה עצמה ואף אחריה. הרפואה הסינית והדיקור בפרט מטפלים במגוון נושאים, לדוגמה:

דיקור סיני לפוריות – מחקרים מראים שדיקור סיני עשוי להגביר את הפוריות אצל נשים וגברים, על ידי הפחתת מתח והזרמת דם לאיברי הרבייה. ככלל, פוריות ורפואה סינית הולכים יד ביד ולרפואה הסינית פתרונות נוספים בכל הקשור לפוריות.
לפני כניסה להריון – דיקור סיני לפני ההתעברות מהווה נקודת פתיחה טובה להריון עצמו. כפי שהוזכר קודם, אנרגיית החיים של העובר – הצ'י, מושפעת מאנרגיית ההורים. לכן אם ההורים יטופלו בדיקור סיני לפני ההפריה, אנרגיית העובר תהיה מאוזנת.
כאבי גב בהריון – נשים רבות סובלות מכאבי גב במהלך ההריון. המשקל שמתווסף חוסם את אנרגיית החיים בגוף האם. בעזרת דיקור סיני בהריון ניתן לשחרר חסמים אלה ולהפחית מעוצמת הכאבים, ועל-כן עשוי לשפר את איכות החיים בהריון.
בחילות והקאותהבחילות וההקאות במהלך ההריון קשורות גם הן לחסימה בצ'י של האישה. בעזרת הרפואה הסינית והדיקור ניתן לזהות את אותם החסמים ולעיתים להקל מאוד על האישה ההרה.
זירוז לידה – כאשר האישה עוברת את תאריך הלידה המשוער, שימוש בדיקור סיני יכול לזרז לידה. השימוש בטיפול זה הולך ונעשה נפוץ יותר בקרב נשים שלא מעוניינות לעבור זירוז בבית החולים (כגון קבלת עירוי פיטוצין, החדרת בלון, "סטריפינג" ועוד). הדיקור הסיני לצורך זה אינו כרוך בסיכון רפואי. יחד עם זאת, בניגוד לטיפולים שצוינו לעיל, המלווים לרוב בתחושה נעימה במהלך הטיפול עצמו ובוודאי בסופו, דיקור סיני עבור זירוז מלווה בחוסר נעימות לאורך הטיפול עצמו ואף לכאב מסוים.

 

הרפואה הסינית במערב

הרפואה הסינית הולכת ונהפכת לכלי טיפולי שכיח בכל השלבים משלב הכניסה להריון ועד שלב הלידה.
אפשר לנסות ולבדוק האם כלים מסוימים ברפואה הסינית, ובהם הדיקור הסיני, יכולים להתאים גם לכם. חשוב לשים לב שאתם פונים אך ורק למטפל מוסמך ברפואה סינית ומומחה להריון ולידה. מידע נוסף על רפואה משלימה.

 

קבלי הצעה לביטוח לתקופת ההריון, החל מ- 25 ש"ח לחודש:

שם(*)
נא למלא שם

כתובת המייל שלך
נא למלא דואר אלקטרוני

מספר הטלפון שלך
נא להקליד טלפון

 

גולשות שקראו מאמר זה התעניינו גם במאמרים הבאים: 

 • תלונות שכיחות על פי טרימסטרים בהריון

  תלונות שכיחות על פי טרימסטרים בהריון

  בחילות, הקאות, עצירות, כובד, וכאבי גב- אלו ועוד הן מנת חלקנו של הנשים בהריון. קראי כאן על תופעות לוואי בהריון בכל שליש במהלך ההריון.

  המשיכי לקרוא
 • בחילות בהריון- מה עושים?

  בחילות בהריון- מה עושים?

  מתי מתחילות בחילות בהריון? למה יש בחילות בהריון? מה עושים נגד בחילות בהריון?
  עבור נשים רבות, הבחילות הן חלק בלתי נפרד מההריון. קיימים פתרונות להקלה על בחילות בהריון, לא חייבים לסבול מהן כל כך לאורכו. במאמר זה תקבלי טיפים והמלצות להקלה ולמניעת בחילות והקאות בהריון.

  המשיכי לקרוא
 • תשעה הרגלים שכדאי לזנוח עם הכניסה להריון

  תשעה הרגלים שכדאי לזנוח עם הכניסה להריון

  אין כמעט אישה שלא יודעת שעישון ואלכוהול אסורים בזמן ההריון. במאמר זה תוכלי למצוא מהם ההרגלים המרכזיים המזיקים שיכולים לפגוע בסיכויי הכניסה להריון ובהתפתחות העובר בזמן ההריון. למרות שלזנוח הרגלים זה מאוד קשה בדרך כלל, כדאי לנסות להיגמל ולמצוא פתרונות כבר בשלב תכנון ההריון. זאת כדאי להקל על המשך הדרך.

  המשיכי לקרוא

הוסף תגובה

קוד אבטחה
רענן