עשר טעויות נפוצות בתהליך הכניסה להריון

עשר טעויות נפוצות בתהליך הכניסה להריון

תהליך הניסיון להיכנס להיריון הוא שלב מאוד מרגש בחיים. הוא מסמל את תומה של תקופה אחת ואת תחילתה המרגשת של תקופה חדשה. אולם, מתוקף היותו תהליך מרגש ומשמעותי הרי שרבים מאתנו נוטים לבצע במהלכו מספר טעויות. "למה אני לא יכולה להכנס להריון" ? מאמר זה אספנו עבורכם כמה מהטעויות הנפוצות ביותר.


1. ביקור אצל רופא מומחה מוקדם מדי

אם את בריאה ומתחת לגיל 35 אין טעם לרוץ לרופא (למעט למען הכושר). תהליך ממוצע של כניסה להריון יכול להימשך בין מספר חודשים ואפילו עד לשנה. אם אתם מנסים להכנס להריון ואת מעל גיל 35, מומלץ להתייעץ ראשית עם רופא בכדי לבחון מה הן האפשרויות העומדות לרשותך.

 

2. ביקור רופא מומחה מאוחר מדי

אם את לא מצליחה להכנס להריון והמחזור החודשי אינו סדיר, אם כאבי המחזור חזקים באופן חריג ומקשים על התפקוד היום-יומי או במקרה בו סבלת בעבר ממחלות מין או נחשפת אליהן, מומלץ לבקר רופא מומחה לשם התייעצות ולא להמתין תקופה ארוכה מדי.

 

3. ניהול אורח חיים לא בריא

כשאת בהריון את אחראית לא רק על גופך, אלא גם על גופו ובריאותו של תינוקך. קיימים לא מעט טיפים לכניסה להריון , אחד הטיפים המומלצים בתקופת ההיריון (וגם בשלב תכנון ההריון) לשמור על אורח חיים בריא. משמע, להפסיק לעשן, להימנע משתיית משקאות משכרים, לשמור על משקל תקין ועל דיאטה מאוזנת, להפחית את צריכת הקפאין וכו'. תוכלי לקרוא עוד על שינוי הרגלים בכניסה להריון כאן.

 

4. קיבעון באשר לתנוחה קבועה בעת קיום יחסים

אין עדות רפואית או מחקרית לכך שתנוחה מסוימת מעלה את הסיכויים להיכנס להיריון. הזרע יגיע לבדו לביצית, לא צריך להשתמש בכריות או אביזרים, ואין צורך במנוחה או בתנוחות מיוחדות.

 

5. קיום יחסים ביום ספציפי אחד

גם במקרה בו המחזור החודשי שלך מדויק, היצמדות לקיום יחסים ביום הביוץ בלבד, יכולה שלא להניב את התוצאות הרצויות, שכן ייתכן והביוץ יתרחש בטווח של יום-יומיים מהיום הארבעה-עשר. גם במקרה בו קיום היחסים מתרחש לפני מועד הביוץ הרי שהזרע יכול להישמר בגוף בין 24 ל- 48 שעות ועדיין להוביל להפריה מוצלחת.

 

6. קיום יחסים בתדירות יומית

אם אתם מנסים להכנס להריון, הגברת תדירות קיום היחסים סביב מועד הביוץ המשוער יכולה להוביל לירידה בכמות ובאיכות הזרע ובכך לפגוע בסיכויים להיכנס להיריון.

 

7. ניסיון לתזמן במדויק את ימי הביוץ

ניסיון לתזמן במדויק את ימי הביוץ על סמך המחזור האחרון עלול להיות לא מוצלח בעקבות גורמים רבים כגון מחזורים לא סדירים, מחזורים שאורכם שונה זה מזה ועוד. למרות שניתן להיעזר במחשבון ביוץ, בדיקות ביוץ ומדדים אחרים בכדי להגיע לתוצאה מדויקת יותר, הרי שהסתמכות עיקשת על חישוב זה עלולה להוביל לרגשות תסכול.

 

8. להאשים את עצמך בבעיה, בנסתר או בגלוי

למה אני לא מצליחה להכנס להריון ? במידה ובמשך תקופה ארוכה ניסיונות תהליך הכניסה להיריון אינם צולחים, נשים רבות נוטות להאשים את עצמן, בנסתר או בגלוי. האשמה עצמית זו לא רק שאינה תורמת (נהפוך הוא, היא מייצרת משקעים שליליים ולחץ המקשים על הצלחה עתידית בתהליך) אלא שפעמים רבות היא אינה מוצדקת. כ- 40% מהבעיות בכניסה להיריון קשורות לגבר או לגורמים בלתי מוסברים. לכן, במידה ובמשך תקופה ארוכה לא הצלחתם להיכנס להיריון כדאי לגשת לבדיקה משותפת.

 

9. האמונה או התפיסה כי מולטי-ויטמין בלבד יעזור לך להיכנס להיריון

ההנחיות לפיהן יש לנטול חומצה פולית כאשר מנסים להיכנס להיריון נובעות מהרצון למנוע מומים בעובר לכשיתפתח, לא בכדי להעלות את הסיכויים להיכנס להיריון.

 

10. להמתין יותר מדי עד שמנסים להיכנס להריון

אם אתם מוכנים לתינוק ואם אתם מרגישים שאתם בשלים לתינוק, אל תתמהמהו. הסיכויים להיכנס להיריון פוחתים עם הגיל... (הכותבת אינה אמא פולנייה מודאגת).

 

המלצתנו החשובה ביותר הנובעת מכל הרשום לעיל היא לנסות וליהנות מהתהליך, גם כאשר קשה, ולא לתת לחששות ולדאגות לשלוט בו ובכן!

 

קבלי הצעה לביטוח לתקופת ההריון, החל מ- 25 ש"ח לחודש:

שם(*)
נא למלא שם

כתובת המייל שלך
נא למלא דואר אלקטרוני

מספר הטלפון שלך
נא להקליד טלפון

 

גולשות שקראו מאמר זה, התעניינו גם במאמרים הבאים:

 • מתכננים להביא תינוק? תזונה נכונה כהכנה להריון

  מתכננים להביא תינוק? תזונה נכונה כהכנה להריון

  כיום ידוע כי המצב הגופני שלך בחודשים שלפני הכניסה להריון חשוב מאוד להתפתחות תקינה של העובר. התזונה שלך בחודשים האלה תשפיע על סיכויי הכניסה להריון ועל ההרגשה הכללית במהלכו. ריכזנו עבורך 10 טיפים לתזונה נכונה לקראת הריון

  המשיכי לקרוא
 • האם אני בהריון? הכל אודות בדיקות לגילוי הריון

  האם אני בהריון? הכל אודות בדיקות לגילוי הריון

  הדרכים לגילוי הריון הן שתיים, באמצעות בדיקת שתן או בדיקת דם. לרוב בשלב הראשון תבצעי בדיקת שתן ביתית, ובמצב בו הבדיקה חיובית לרוב תגיעי לרופא לקבלת הפנייה לבדיקות דם. קראי כאן על התהליך, קריאת תוצאות הבדיקה והמשך הדרך.

  המשיכי לקרוא
 • פוריות בראי הרפואה משלימה

  פוריות בראי הרפואה משלימה

  טיפולי פוריות, אפשר גם אחרת - לא חייבים להישאב למעגל הסטרס והמתח המלווים את טיפולי הפוריות, יש הטוענים שהם לעיתים הגורם העיקרי לאי הצלחת הטיפול.
  כדאי ללוות את התהליך באחת השיטות המומלצות של רפואה משלימה, לפי מה שמתאים לכם ומרגיש נכון.

  המשיכי לקרוא

הוסף תגובה

קוד אבטחה
רענן