מה זה ייעוץ שינה? מה עושה יועצת שינה?

מה זה ייעוץ שינה? מה עושה יועצת שינה?

למען האמת, רק השם ייעוץ שינה מעלה תהיות כשלעצמו. מי צריך ללמוד איך לישון? זה הרי משהו טריוואלי, נולדים עם היכולת הזו. האם הייעוץ הוא לתינוקות או להורים?

מאת: נירית גולדפרב

 

מה זה ייעוץ שינה?

אני מעדיפה לכנות את התחום בשם - "ליווי בנושא שינה" שכן זהו תהליך ארוך והדרגתי. בתהליך נותנים להורים כלים שחסרים להם ו/או מדגישים בפניהם נקודות שנראות להם פחות חשובות.

כל תינוק וכל ילד זקוקים לכמות שינה מספקת על מנת לגדול ולהתפתח הן באופן התפתחותי והן באופן קוגניטיבי.

מה עושה יועצת שינה לתינוקות?

ישנם תינוקות המכונים "תינוקות מלאכיים". אותם תינוקות ישנים לילה שלם מגיל צעיר מאוד, יודעים להירדם לבד, או בקיצור - תענוג. אבל תינוקות כאלה קיימים אצל השכנים, החברים, ברשתות החברתיות ולרוב לא אצלנו בבית (גילוי נאות גם לא אצלי).
הייעוץ ניתן לכל אותם הורים אשר טוענים לדוגמה: התינוק שלי לא יודע לישון, התינוק שלי נרדם רק על הידיים (לא כאשר מדובר בתינוק קטן כמובן), התינוק שלי נרדם רק עם בקבוק וכל הפעמים שמתעורר בלילה צורח עד שמקבל את מבוקשו, התינוק שלי לא יודע לישון במיטה רק בנדונד בעגלה, התינוק שלי הולך לישון כל יום ב- 12 בלילה הוא פשוט לא עייף, התינוק שלי יונק כל הלילה (לא מדובר בתינוק בן יומו), התינוק שלי צורח כל פעם ששמים אותו במיטה ורק שלוקחים אותו למיטת ההורים נרגע וישן כמו תינוק, התינוק שלי נרדם רק כשהיד שלי בפה שלו וכל התעוררות אני חייבת להיות לצדו ולהכניס את ידי לפיו, התינוק שלי מתעורר באמצע הלילה ושוכב במשך שעתיים ער כל לילה, התינוק שלי מתעורר עשרות פעמים למוצץ, מעולם לא ישנתי לילה שלם והתינוק כבר בן שנתיים, והיד עוד נטויה...
כל המקרים הללו ועוד רבים כמותם מצביעים על קושי ותלות מסויימת בגורם חיצוני לצורך הרדמות, ובמידה וההורים חשים מותשים ומיואשים הם פונים לעזרה מקצועית.

מתי כדאי לפנות ליועצת שינה?

ייעוץ שינה מתחיל לרוב בגילאי 5-6 חודשים, שכן אז הפרשת המלטונין (הורמון השינה) מסתדרת במלואה. במרבית המקרים, אחרי גיל 5 אין צורך כלל בייעוץ שינה. כאשר ברצונכם לפנות לייעוץ מקצועי כדאי ומומלץ לבדוק מספר גורמים:
1. הרקע של היועצת - רקע מקצועי של בעלת המקצוע ומספר שנים בתחום.
2. גישת היועצת - קיימות גישות ושיטות רבות בתחום, מומלץ לבדוק מראש התייחסותה לנושא הבכי ולוודא שגישה זו אכן מתאימה לתפיסתכם כהורים.
3. מה הייעוץ כולל - שיחה מקדימה פנים מול פנים/בטלפון/בסקייפ/ ליווי, מה משמעתו מבחינת ימים ושעות, וכמה זמן אורך כל מפגש.
4. תאום ציפיות - מומלץ לבדוק מראש שאכן הציפיות ברות השגה מבחינה הגיונית.
5. אין כמו המלצות ממשפחות אשר חוו תהליך דומה.
6. עלות כספית - טווח המחירים בתחום הינו רחב ביותר. הגדירו מראש סכום שנראה לכם הגיוני מבחינת הוצאה שלכם לתהליך כזה, ובדקו האם הסכום שבעלת המקצוע נקבה אכן מתכתב עם תוכניותכם. למידע נוסף אודות עלות יועצת שינה - ליחצי כאן.

 

לילות שקטים ארוכים ורציפים לכולם,

 

נירית

הכותבת הינה נירית גולדפרב,יועצת שינה מוסמכת, בעלת וותק של שנים רבות בתחומי ההריון והלידה באחד מבתי החולים הגדולים בארץ.
טלפון - 0528383734

 

התחלת כבר לחסוך לילד? לקבלת ייעוץ והצעה לתוכנית חיסכון, השאירי פרטים:

שם(*)
נא למלא שם

כתובת המייל שלך
נא למלא דואר אלקטרוני

מספר הטלפון שלך
נא להקליד טלפון

קוראות מאמר זה התעניינו גם ב:

 • אמצעי מניעה לאחר לידה

  אמצעי מניעה לאחר לידה

  מזל טוב! הצטרף זאטוט חדש למשפחה. הוא מביא איתו הרבה אושר וכיף אך גם הרבה לילות בלי שינה, דאגות, מחשבות ולחץ. אם כבר נכנסתם לשיגרה כלשהי והגוף שלך לאט לאט חוזר לעצמו, כך בהדרגה יחזור גם החשק המיני. אם אתם עדיין לא מוכנים להריון נוסף ורוצים להיזהר, קראי כאן על קיום יחסים אחרי לידה ואמצעי מניעת הריון הקיימים.

 • חוק ביטוח בריאות ממלכתי - המדריך להורים הטריים

  חוק ביטוח בריאות ממלכתי - המדריך להורים הטריים

  קראי כאן אודות ביטוח בריאות ממלכתי, קופות החולים וחברות הביטוח. מה מקבלים מהמדינה במסגרת חוק ביטוח בריאות ממלכתי בזמן ההריון, הלידה ואחריה. מה משלימות קופות החולים במסגרת התוכניות המשלימות, מהן העלויות השונות ומתי כדאי לרכוש ביטוח בריאות פרטי.

 • מה זה טופס 17? מה זו התחייבות?

  מה זה טופס 17? מה זו התחייבות?

  מי שנתקלת במונח "טופס 17" או "התחייבות" יודעת שמדובר בבירוקרטיה שאין כדוגמתה. אז מה זה טופס 17? למה הוא מלווה במתח כל פעם שמנסים להשיגו? מתי צריך אותו וכמה הוא עולה?

 

הוסף תגובה

קוד אבטחה
רענן