כמה עולה בדיקת דם במקום מי שפיר?

כמה עולה בדיקת דם במקום מי שפיר?

מי שפיר או בדיקת דם? בדיקת דם או דיקור מי שפיר? יש החלטות בהריון שאפשר להשתגע מהן. קראי כאן אודות עלויות הבדיקה, החזרים מקופות החולים וחברות הביטוח.

בדיקת דם במקום דיקור מי שפיר - השוואה

אם את בתחילת ההריון או מתכננת הריון, כנראה שהמחשבה על ביצוע בדיקת דם במקום מי שפיר כבר עברה בראשך.

הסיבות לביצוע בדיקת מי השפיר הן רבות וכוללות את גיל האישה, תוצאות לא טובות בבדיקת שקיפות עורפית, התבחין המרובע, המלצת גנטיקאי בעקבות תוצאות בדיקות גנטיות ועוד סיבות מגוונות וביניהן הבחירה של האישה.
כיום ניתן לבצע בדיקת דם במקום דיקור מי שפיר. את היתרונות והחסרונות של שתי הבדיקות ניתן למצוא בכל פינה באינטרנט, בנוסף לכך, הרופאים מציינים אותן בפגישות הייעוץ וגם בשיח בפורומים ברשת.
הפרמטרים המרכזיים להשוואה הם: הסיכון בביצוע הדיקור מול בדיקת הדם, אמינות התוצאות (מהימנות התוצאות), היקף איתור התסמונות הגנטיות, מהירות קבלת התוצאות ולבסוף המחיר....
בדיקת הדם יקרה בהשוואה לדיקור מי שפיר, וקופת החולים וחברות הביטוח לא מספקות החזרים משמעותיים. כמו כן, לא ניתן לבצע את הבדיקה דרך הקופה במסלול השתתפות עצמית.

בדיקת דם במקום מי שפיר עלות והחזרים

ישנן ארבע חברות המציעות את ביצוע בדיקת הדם לגילוי תסמונת דאון. עלות הבדיקה נעה בין 3,800 ל-6,400 ₪.

החזרים מקופות החולים עבור בדיקת דם לגילוי תסמונת דאון:
(עבור החזרים עבור בדיקת מי שפיר לחצי כאן)
כללית מושלם: הבדיקה מבוצעת באמצעות מכון מור (וריפי verifi). עלות הבדיקה למבוטחות כללית מושלם היא 5,300 ₪ כאשר ללקוחות פרטיים העלות תעמוד על 6,400 ₪.
כללית פלטינום: בדומה לכללית מושלם ובנוסף החזר של 75% מהוצאה בפועל, זאת עד לסכום מצטבר של 5,060 ₪ הסל הינו חד פעמי לכל תקופות החברות בתוכנית הפלטינום.
מכבי כסף/זהב: באמצעות מכון מור (וריפי verifi) עלות הבדיקה למבוטחות מכבי זהב היא 5,300 ₪ כאשר ללקוחות פרטיים העלות תעמוד על 6,400 ₪.
מכבי שלי: בדומה למכבי כסף / זהב ובנוסף החזר של עד 50% מההוצאה המצטברת בפועל עבור כלל בדיקות ההריון ועד לתקרה מצטברת של 2,000 ₪ (סל מתחדש לכל הריון - עד 3 הריונות).
מאוחדת (שיא): החזר של עד 80% מההוצאה ועד תקרה של 814 ₪ (בכפוף לותק בקופה ולתוכנית המתאימה). תקופת אכשרה: 3 חודשים (מומלץ לוודא עם הקופה שאת אכן זכאית להחזר זה, כיוון שאין תיעוד בתקנון הקופה).
לאומית: אין החזרים בשלב זה.
החזרים מחברות הביטוח:
חלק מחברות הביטוח מחזירות סכומים של כ-700 ₪, לעיתים תחת הכיסוי של מי שפיר ולא בנוסף. כמו כן, כדאי לבדוק האם יש כיסוי באמצעות פוליסת הביטוח של בן הזוג והאם קיימת תקרה להחזר כפול בגין הבדיקה.

 

כפי שניתן לראות מעלות הבדיקה וההחזרים מקופות החולים, במידה ואת מעוניינת לבצע בדיקה זו ואת נמצאת בשלב תכנון ההריון, הבחירה בקופת החולים שתלווה אותך בזמן ההריון יכולה להיות משמעותית.

 

אני מאחלת לך הריון קל ובריא והמון בהצלחה!

לגבי עלויות כספיות של מוצרים ושירותים המוזכרים באתר והשתתפות המדינה או קופות החולים או חברות ביטוח בהם - אתר מאמא כמה עושה כל מאמץ להביא תמונה רחבה ועדכנית של התכנים הכספיים המופעים בו, ואולם מידע זה כפוף "לאותיות הקטנות" של היצרנים, המשווקים והגורמים המשתתפים במימונם, אשר לא תמיד עלה בידנו להביאם בפניכם (אם משום שהוא לא זמין לציבור הרחב או בשל רוחבו/מורכבותו), וכאמור המידע הכלול באתר עשוי שלא לכלול באופן מיידי שינויים ו/או עדכונים, שיחולו עם הזמן, במידע זה. זאת ועוד, חלופות שירותים הניתנים על ידי קופות החולים השונות או חברות ביטוח מסוימות, מותנות בחברות בקופות אלו/ברכישת כיסוי ביטוחי מהגורם המבטח, על כל המשתמע מכך, לרבות עלויות החברות בגופים אלו, המתווספות על עלויות הטיפול המתואר באתר.

מתכננת הריון? קבלי החזרים של עד אלפי שקלים לבדיקות ושירותים בהריון. לקבלת מידע נוסף השאירי פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם(*)
נא למלא שם

כתובת המייל שלך
נא למלא דואר אלקטרוני

מספר הטלפון שלך
נא להקליד טלפון

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

 • כמה עולה בדיקת מי שפיר?

  כמה עולה בדיקת מי שפיר?

  בדיקת מי שפיר הינה בדיקה שעדיין נחשבת כפולשנית וההחלטה לבצע אותה מלווה בהתלבטויות רבות. קראי כאן כמה עולה דיקור מי שפיר? כמה עולה כשמבוצעת באופן פרטי? באיזה מקרים ניתן לבצע את הבדיקה ללא עלות? ומהם ההחזרים עבור בדיקה זו מקופות החולים וחברות הביטוח?

 • כמה עולה בדיקת צ'יפ גנטי בהריון?

  כמה עולה בדיקת צ'יפ גנטי בהריון?

  בדיקת הצ'יפ הגנטי היא למעשה בדיקת המשך לבדיקת מי השפיר. בבדיקה זו לוקחים דגימה של תאי עובר לבדיקת תסמונות שונות שאינם נמצאים בבדיקת מי השפיר. קראי כאן אודות ביצועה הבדיקה, עלויות והחזרים.

 • בדיקת מי שפיר

  בדיקת מי שפיר

  בדיקת מי שפיר (Amniocentesis), או כפי שהיא מכונה בשפה המקצועית, "דיקור מי שפיר", נועדה לאבחן מחלות גנטיות תורשתיות, מחלות כרומוזומליות (כגון תסמונת דאון), מצבים זיהומיים מסוימים ואף לספק מידע עוברי פיזיולוגי. קראי כאן הכל אודות הבדיקה, הסיכונים, העלויות וההחזרים.

תגובות  

#1 שירי 2017-11-06 14:03
בדיקת הדם לתסמונת דאון מאוד חשובה ואני ממליצה.
עשיתי את הבדיקה של QNATAL וקיבלתי החזר של 75% מכללית.
לא היתה לי סיבה. סתם הייתי היסטרית... אבל הייתי רגועה לאחר מכן.
מאוד ממליצה, כי זאת בדיקת דם ממש פשוטה וזריזה.

הוסף תגובה

קוד אבטחה
רענן