קופת גמל להשקעה –החיסכון החדש מאמר מקודם

קופת גמל להשקעה –החיסכון החדש

הבאז החדש בעולם החיסכון הוא ללא ספק קופות הגמל להשקעה. מה זה קופות גמל להשקעה? מה היתרונות שלהם על מוצרי השקעה אחרים? מהם דמי הניהול? והאם יש חסרונות? אנחנו הולכים לעשות לכם סדר.

מה זה קופות גמל להשקעה?

בחודש מרץ 2016 הממשלה אישרה מכשיר פיננסי המאפשר לחסוך דרך קופת גמל.
זהו מכשיר חיסכון פרטי להשקעה נזילה, שהשיק משרד האוצר באמצעות חברות הביטוח ובתי ההשקעות
משרד האוצר עבד קשה כדי ליצור לציבור אלטרנטיבה טובה לחסוך כסף וליהנות מפוטנציאל הרווח ממנה.
אנשים שהתעניינו באפיק השקעה לחיסכון פנו למוצרים כמו פוליסות חיסכון, תיק השקעה מנוהל, קרנות נאמנות ומוצרים אחרים שהדמי ניהול שלהם גבוהים יותר משמעותית ולא זכו להטבות מס מפליגות כמו קופות הגמל.

אז למי זה מתאים?

לכולם- חסכון לילדים, חסכון לאלו המתכננים לקנות דירה, חסכון לשכירים, לעצמאיים, לגמלאים שרוצים לחסוך, לכולם.
בנוסף, קופת הגמל החדשה מאוד גמישה. אפשר להפקיד כל חודש סכום קטן ואפשר גם להפקיד סכום חד פעמי גדול, כל זאת עם הגבלה של עד 70 אלף ₪ לאדם בשנה. כלומר משפחה עם 5 נפשות תוכל להפקיד עד סכום של 350 אלף ₪ בשנה.

מתי חל הפטור ממס על רווחי הון?

להבדיל ממוצרים אחרים שקיימים בשוק, בקופות גמל להשקעה תוכלו לעבור בין מסלולי השקעה (לדוגמא אם רציתם לעבור למסלול סולידי יותר או מסלול עם חשיפה למניות גבוהה יותר) בלי שהדבר ייחשב כאירוע מס. כלומר עד שלא תמשכו את הכסף לא תשלמו עליו ועל הרווחים שלו מסים.
גם מעבר בין בתי השקעות או בין חברות ביטוח, במידה ולא תהיו מרוצים מהביצועים שלהם, לא ייחשב כאירוע מס.
והלהיט הגדול של קופת הגמל- מי שימתין בסבלנות לגיל הפרישה וימשוך את הכסף כקצבה- יוכל ליהנות מפטור מלא ממס על רווחי הון של החיסכון.

מהם דמי הניהול הצפויים על המוצר?

דמי הניהול נמוכים יחסית לחלופות החיסכון הקיימות כיום בשוק כמו קרנות הנאמנות ופוליסות חסכון ויעמדו לכל היותר על 1.05% (יש להניח אף שהממוצע יהיה נמוך יותר). יש לציין כי בגלל שמדובר בסופו של יום בקופת גמל, אזי משרד האוצר נותן את האפשרות לדרוש דמי ניהול גם על מרכיב ההפקדה בשיעור שאינו עולה על 4% מההפקדה השוטפת.

ואם אני רוצה למשוך את הכסף לפני גיל פרישה?

הקופה נזילה בכל עת, וכפי שנכתב, אם לא הגעתם לגיל פרישה, תצטרכו לשלם רק מס על מה שהרווחתם (מס רווחי הון).

אז מה הם החסרונות?

אין חסרונות בולטים לעין, אך יש שתי נורות אזהרה שרצוי לציין:
האחת, יש לזכור כי בכל זאת מדובר במוצר עם סיכון כלשהו שכן הוא מושקע ברובו בשוק ההון (גם במסלולים הסולידיים). מן הצד שני, במידה ואנו בוחנים את המוצר אל מול פיקדונות הבנקים, קשה להתעלם מכך שהבנקים לא מציעים אלטרנטיבה בשלב זה, בו הריבית על פיקדונות שואפת לאפס.
נקודה נוספת היא שמדובר בדמי ניהול נמוכים יחסית ועל כן, אם אין לכם סוכן ביטוח מקצועי ואמין שפועל לטובתכם, ייתכן והוא לא יפעל להעבירכם למוצר זה ואפילו לא יציע.

אם ברצונכם לקבל הצעה מסוכנות ביטוח אמינה שפועל לטובת הלקוח, מאמא כמה בחרה את סוכנות הביטוח "גולדה" המתמחה בנושא זה, ניתן להשאיר פרטים בטופס זה ויחזרו אליכם.

לקבלת הצעה בחינם לקופת גמל להשקעה, השאר פרטים ומומחה יחזור אליך במהרה

שם(*)
נא למלא שם

כתובת המייל שלך
נא למלא דואר אלקטרוני

מספר הטלפון שלך
נא להקליד טלפון

אתר מאמא כמה עושה כמיטב יכולתו על מנת לספק למשתמש תמונה רחבה ועדכנית של התכנים הכספיים המופעים בו, אולם אין לראות בתכנים אלו משום המלצה כלשהי לביצוע פעולות ו/או ייעוץ פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות מכל סוג שהוא. המידע המוצג באתר מובא לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי בהתאם לצרכים הפרטניים של כל משתמש. כל שימוש במידע האמור - נעשה על דעת המשתמש בלבד ועל אחריותו הבלעדית.

 

קוראים שקראו מאמר זה התעניינו גם במאמרים:

 • אז מה עושים עם 100 אלף ש"ח?

  אז מה עושים עם 100 אלף ש"ח?

  במציאות של ימינו, 100 אלף ₪ זה סכום גדול שלרוב צריך לעבוד קשה על מנת להשיגו. הצורך בחיסכון ברור כמעט לכל בר דעת, יחד עם זאת, האלטרנטיבה של חיסכון בבנק הופכת לפחות ופחות אטרקטיבית. הפיקדון מציע ריבית כמעט אפסית ומביאה לאפשרויות השקעה שונות באמצעות יועץ ההשקעות בבנק או מחוץ לבנק. אז מהי הדרך הטובה ביותר לנהל סכום כסף משמעותי של 100 אלף ₪?

 • חיסכון- עולם של מציאות משתנה

  חיסכון- עולם של מציאות משתנה

  כמה נכתב על הריבית האפסית, על היעדר אלטרנטיבות להשקעה בבנק. כל אפשרות שאיננה בנק הרבה פעמים מבלבלת, נתפסת כמורכבת ולא יציבה. הכתבה הבאה באה לתת תמונת מצב על אפשרויות החיסכון הקיימות.

 • חסכון לכל ילד- ארבע שאלות שכל הורה צריך לענות

  חסכון לכל ילד- ארבע שאלות שכל הורה צריך לענות

  בינואר 2017 המדינה החלה לחסוך 50 שקלים לכל ילד בנוסף לקבלת הקצבה השוטפת. כל הורה יכול להחליט היכן להשקיע את הכסף והאם להגדיל את החיסכון. המדינה תפקיד כברירת מחדל בקופת גמל או בפיקדון בבנק, תלוי בגיל הילד, אלא אם כן, אתם תשנו את העדפותיכם. מהם ארבעת ההחלטות שתצטרכו לקבל?

 • קופת גמל להשקעה –החיסכון החדש

  קופת גמל להשקעה –החיסכון החדש

  הבאז החדש בעולם החיסכון הוא ללא ספק קופות הגמל להשקעה. מה זה קופות גמל להשקעה? מה היתרונות שלהם על מוצרי השקעה אחרים? מהם דמי הניהול? והאם יש חסרונות? אנחנו הולכים לעשות לכם סדר.

 • מי מוגדר כסיעודי?

  מי מוגדר כסיעודי?

  מצב סיעודי הינו מצב מורכב ביותר לאדם הסיעודי ולסביבתו. מה הם המצבים בגינם אדם נחשב כסיעודי? באיזה גיל ניתן להיחשב כסיעודי? כמה זמן אפשר להיחשב במצב זה ועוד שאלות במאמר הבא

הוסף תגובה

קוד אבטחה
רענן