חמש סיבות בעד וחמש סיבות נגד פוליסות החיסכון

חמש סיבות בעד וחמש סיבות נגד פוליסות החיסכון

החלטתם שאתם רוצים לשים קצת כסף בצד ושמעתם על פוליסות החיסכון בחברת ביטוח. חוששים לא לשים את הכסף בבנק? קראו כאן על כל הסיבות מדוע כדאי ולא כדאי לחסוך באמצעות פוליסת חיסכון.

מה זה פוליסת חיסכון?

פוליסת חיסכון, לעיתים נקראת גם פוליסה פיננסית, הינה מכשיר באמצעותו ניתן לחסוך לטווח קצר עד ארוך (ניתן גם מעל 30 שנה). ניתן לחסוך בהפקדות חודשיות בהוראת קבע או בהפקדות חד פעמיות.
בניגוד לפיקדונות בבנק, בהם הריבית היא קבועה וניתן לדעת כמה נקבל בסוף הדרך, פוליסת החיסכון דומה לניהול תיק השקעות, בו הכספים מושקעים במגוון מסלולים בשוק ההון, עליהם ניתן לקבל טווח תשואה רחב.

חמש סיבות נגד פוליסת חיסכון:

1. אני לא יודע כמה אקבל בסוף הדרך - כאמור, אין תשואה מובטחת. ניתן להעיד על התשואה שהושגה בשנים קודמות. כך לדוגמא, בשנים X עד Y היתה התשואה הממוצעת כ-6% במסלול מסוים. עם זאת, כמובן, אין בהצלחות העבר הבטחה לגבי העתיד.
2. אני רגיל לבנק שלי - הסניף, יועץ ההשקעות, כתובת האינטרנט - יותר קל ונגיש להרבה מאוד אנשים.
3. אני מכיר את כל המונחים - פק"מ, צמוד מדד, מק"מ - כל אותם מכשירים פיננסים מוכרים.
4. אני עוקב אחר החשבון שלי - אני נכנס לחשבון האינטרנט שלי מדי יום ויכול לעקוב אחר מצב הפיקדונות שלי.
5. המערכת הבנקאית בישראל יציבה ואני מרגיש איתה בנוח.

חמש סיבות בעד פוליסות החיסכון:

1. אני יכול להשיג תשואה רבה יותר מאשר הריבית האפסית בבנק - כיום, הריבית בארץ ובעולם הינה אפסית, ובניכוי אינפלציה לאורך שנים, לא נותרים רווחים על הפיקדונות שלנו. הדרך היחידה להרוויח על הכסף שאנחנו שמים בצד זה באמצעות יציאה לשוק הון.
2. אני יכול לשנות את גובה ההפקדות בכל זמן - ניתן להפקיד בהפקדות חודשיות בהוראת קבע או הפקדות חד פעמיות. הפקדות חודשיות החל מ-200 ₪ לחודש. ניתן להקפיא, להעלות או להוריד את הסכומים בכל עת ללא תשלום עמלות יציאה או קנסות.
3. אני יכול למשוך את הכסף מתי שהוא נדרש עבורי, ללא קנסות וללא עמלות יציאה - ניתן למשוך את הכספים בכל עת ללא עמלות וקנסות, אין התחייבות ותוך מספר ימי עסקים הכסף נמצא בחשבון הלקוח. אין התחייבות לתקופה.
4. אני יכול להינות מדחיית תשלום המס ולהרוויח יותר - בכל סוף תקופה של פיקדון בבנק, ומשיכה של הכספים, יש לשלם מס כחוק. כלומר, במקום שהכסף יישאר בחשבון וימשיך לצבור תשואה, אנחנו משלמים מס רווח הון ומתחילים את החיסכון מחדש, בניכוי המס. בפוליסת החיסכון ניתן לחסוך לאורך זמן, לא לפתוח את החשבון כל כמה שנים, לבצע שינויים במסלול ההשקעות, וכל זאת תוך הנאה מרווחים על המס, שלא שולם במהלך הדרך.
5. אני יכול להשקיע במגוון מסלולים ולעבור ביניהם ללא תשלום - ישנם מעל עשרה מסלולים, החל ממסלולים סולידים (אג"ח ופיקדונות), דרך מסלולים כללים (בין 35% ל-45% מניות) ועד מסלולים מניתיים (מעל 90% במניות). כאמור, התשואה שהושגה בשלוש שנים האחרונות במסלולים הסולידים הייתה כ-6% ובמסלולים המנייתים, בעלי סיכון גבוה, התשואה שהושגה הייתה דומה. ניתן לעבור בין מסלולים ללא בעיה, דרך האינטרנט וללא תשלום.

לסיכום:

בסביבת הריביות הקיימת, פוליסת החיסכון בחברת ביטוח מאפשרת השגת רווחים לצד יתרונות רבים אחרים. לצד היציבות וההיכרות עם הבנק, כדאי לשקול את כל האפשרויות הקיימות, גם אם מדובר בחיסכון לטווח קצר, לפחות עד אשר הריביות יתחילו לטפס.

לקבלת הצעה בחינם לתוכנית חיסכון, השאר פרטים ומומחה יחזור אליך במהרה:

שם(*)
נא למלא שם

כתובת המייל שלך
נא למלא דואר אלקטרוני

מספר הטלפון שלך
נא להקליד טלפון

אתר מאמא כמה עושה כמיטב יכולתו על מנת לספק למשתמש תמונה רחבה ועדכנית של התכנים הכספיים המופעים בו, אולם אין לראות בתכנים אלו משום המלצה כלשהי לביצוע פעולות ו/או ייעוץ פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות מכל סוג שהוא. המידע המוצג באתר מובא לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי בהתאם לצרכים הפרטניים של כל משתמש. כל שימוש במידע האמור - נעשה על דעת המשתמש בלבד ועל אחריותו הבלעדית.

 

 

 קוראים שקראו מאמר זה התעניינו גם במאמרים:

הוסף תגובה

קוד אבטחה
רענן