חסכון לכל ילד- ארבע שאלות שכל הורה צריך לענות מאמר מקודם

חסכון לכל ילד- ארבע שאלות שכל הורה צריך לענות

בינואר 2017 המדינה החלה לחסוך 50 שקלים לכל ילד בנוסף לקבלת הקצבה השוטפת. כל הורה יכול להחליט היכן להשקיע את הכסף והאם להגדיל את החיסכון. המדינה תפקיד כברירת מחדל בקופת גמל או בפיקדון בבנק, תלוי בגיל הילד, אלא אם כן, אתם תשנו את העדפותיכם. מהם ארבעת ההחלטות שתצטרכו לקבל?

1. גובה ההפקדה החודשית- האם להגדיל את סכום החיסכון בחמישים שקלים נוספים?

כאמור, המדינה תחסוך 50 שקלים לכל ילד, זאת בנוסף לקצבה השוטפת המשולמת מדי חודש לחשבון הבנק של ההורים.
הורים המעוניינים להגדיל את החיסכון יוכלו לסמן כי הם מבקשים להגדיל בחמישים שקלים נוספים את החיסכון על חשבון הקצבה המשולמת. כלומר, אם עבור ילדכם קיבלתם עד כה קצבה בגובה 150 ש"ח, כעת תקבלו 100 ש"ח לחשבון הבנק ו-50 ש"ח נוספים יופנו לחיסכון.
היתרונות למהלך זה: תנאי החיסכון הינם טובים ביותר, יש פטור מדמי ניהול ואם מחכים עם הפידיון עד גיל הפרישה, אזי בעת המשיכה יהיה פטור מס על רווחי הון.
החסרונות: לא מתאים למשפחות שצריכות את הכסף לצריכה שוטפת

2. בחירה במכשיר החיסכון- האם לחסוך בבנק או בקופות גמל להשקעה?

עם השקת חיסכון לכל ילד, המדינה השיקה מכשיר חיסכון חדש- קופות גמל להשקעה. על מכשיר זה ניתן להמשיך לקרוא כאן.
היתרון המרכזי של מכשירים אלו על פני הפקדונות בנק, טמונות בעובדה שהריביות בארץ ובעולם עדיין נמוכות ועל כן, הרווחים שניתן לקבל מפיקדון בבנק הינם אפסיים.
לעומת זאת, השקעה בקופות גמל מאפשרות לרוב תשואה של 5%- 3% לאורך זמן אך זאת מכיוון שהכספים מושקעים בשוק ההון ועל כן חשופים לסיכונים מסוימים.
את גובה הסיכון ניתן לקבוע לפי בחירה במסלולים- זוהי השאלה הרביעית עליה תתבקשו לענות

3. בחירה במקום החיסכון- איזה בנק, חברת ביטוח או בית השקעות?

הבנקים המציעים פיקדונות הם:
הפועלים, מרכנתיל דיסקונט, יהב, דיסקונט, מזרחי טפחות, אוצר החייל, מסד, הבינלאומי, לאומי
חברות הביטוח ובתי ההשקעות המציעים קופות גמל להשקעה הם:
אלטשולר שחם, פסגות, הראל, מנורה, הלמן אדובי, מיטב דש, הראל, מנורה, אקסלנס נשואה, אינטרגמל, קל גמל, מגדל, אנליסט, אינפינטי

4. בחירת מסלול השקעה- האם לחסוך במסלול עם חשיפה נמוכה, בינונית או גבוהה?

הבנקים מציעים חיסכון ללא תחנות יציאה או חיסכון עם תחנות יציאה כל חמש שנים. לאחר מכן, הבחירה בין מסלול עם ריבית קבועה לא צמודה (לא משתנה), מסלול עם ריבית משתנה בהתאם לפריים או ריבית קבועה צמודה למדד.
קופות הגמל מציעות מסלולים עם סיכון מועט, עם סיכון בינוני, עם סיכון מוגבר, מסלול על פי חוקי ההלכה ומסלול על פי חוקי השריעה (השניים האחרונים אפשריים רק בחלק מהקופות).

אם לא תבחרו, ביטוח לאומי יפקיד כברירת מחדל לקופת גמל להשקעה במסלול סולידי, לכל הילדים שטרם מלאו להם 15 שנה ב-1.1.2017, ובפיקדון בבנק עם ריבית קבועה לא צמודה עבור ילד שמלאו לו 15 ויותר בתאריך 1.1.2017. עבור ילדים שנולדו מתאריך 1.1.2017 יופקדו הכספים כתלות למספרו של הילד במשפחה (ראשון או לא ראשון).

הקדישו כמה דקות, בידקו את האפשרויות והגדילו את האפשרות להרוויח יותר עבור ילדכם.

נצלו את ההתעסקות בחיסכון כדי להגדיל את החיסכון של ילדכם. השאירו פרטים ומומחה בתחום החיסכון יתן לכם הצעה משתלמת ללא עלות

שם(*)
נא למלא שם

כתובת המייל שלך
נא למלא דואר אלקטרוני

מספר הטלפון שלך
נא להקליד טלפון

אתר מאמא כמה עושה כמיטב יכולתו על מנת לספק למשתמש תמונה רחבה ועדכנית של התכנים הכספיים המופעים בו, אולם אין לראות בתכנים אלו משום המלצה כלשהי לביצוע פעולות ו/או ייעוץ פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות מכל סוג שהוא. המידע המוצג באתר מובא לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי בהתאם לצרכים הפרטניים של כל משתמש. כל שימוש במידע האמור - נעשה על דעת המשתמש בלבד ועל אחריותו הבלעדית.

 

קוראים שקראו מאמר זה התעניינו גם במאמרים:

 • קופת גמל להשקעה –החיסכון החדש

  קופת גמל להשקעה –החיסכון החדש

  הבאז החדש בעולם החיסכון הוא ללא ספק קופות הגמל להשקעה. מה זה קופות גמל להשקעה? מה היתרונות שלהם על מוצרי השקעה אחרים? מהם דמי הניהול? והאם יש חסרונות? אנחנו הולכים לעשות לכם סדר.

 • פוליסות חיסכון - איך בוחרים מסלול השקעה?

  פוליסות חיסכון - איך בוחרים מסלול השקעה?

  הריביות הנמוכות בבנק מביאות הורים רבים לפתוח פוליסות חיסכון בחברת ביטוח כתוכנית חיסכון לילדים. עם פתיחת פוליסת החיסכון תצטרכו להחליט על מסלול השקעה. אילו מסלולים קיימים? איך אפשר להחליט?

 • פוליסת חיסכון או קרן נאמנות? תוכנית חיסכון לילדים

  פוליסת חיסכון או קרן נאמנות? תוכנית חיסכון לילדים

  אז הבנתם שעל הפיקדון בבנק לא תרוויחו הרבה (אם בכלל). הבנתם שחייבים להיפתח מעט לשוק ההון כדי להרוויח משהו על כספכם. אתם מתלבטים בין פוליסת חיסכון לקרן נאמנות? קראו כאן על ההבדלים בין קרן נאמנות לבין פוליסת חיסכון, יתרונות וחסרונות ומהם דמי הניהול בכל אחד מהמכשירים הפיננסים האלה.

 • פיקדון בבנק או פוליסות חיסכון- תוכנית חיסכון לילדים-מה כדאי?

  פיקדון בבנק או פוליסות חיסכון- תוכנית חיסכון לילדים-מה כדאי?

  החלטתם לפתוח תוכנית חיסכון לילדים ושמעתם על פוליסות החיסכון בחברות הביטוח? מה זה אומר? מה ההבדלים בין פיקדון בבנק לפוליסות חיסכון? מאמא כמה ערכה השוואה וגיבשה הצעה.

 • איך ללמד את הילדים על כסף?

  איך ללמד את הילדים על כסף?

  חינוך להתנהלות פיננסית נכונה והכרה בערכו של הכסף מתחילה כבר בגילאים הרכים וממשיכה עד הבגרות. ישנן פעולות רבות בהן ההורים יכולים לנקוט לאורך השנים, בפעילות תואמת גיל, כדי לא להגיע לבגרות ולהתמודד עם מצב בו הילד אומר כל היום "אבא, אמא אני צריך....".

הוסף תגובה

קוד אבטחה
רענן