חיסכון

כמה נכתב על הריבית האפסית, על היעדר אלטרנטיבות להשקעה בבנק. כל אפשרות שאיננה בנק הרבה פעמים מבלבלת, נתפסת כמורכבת ולא יציבה. הכתבה הבאה באה לתת תמונת מצב על אפשרויות החיסכון הקיימות.

בינואר 2017 המדינה החלה לחסוך 50 שקלים לכל ילד בנוסף לקבלת הקצבה השוטפת. כל הורה יכול להחליט היכן להשקיע את הכסף והאם להגדיל את החיסכון. המדינה תפקיד כברירת מחדל בקופת גמל או בפיקדון בבנק, תלוי בגיל הילד, אלא אם כן, אתם תשנו את העדפותיכם. מהם ארבעת ההחלטות שתצטרכו לקבל?

חינוך להתנהלות פיננסית נכונה והכרה בערכו של הכסף מתחילה כבר בגילאים הרכים וממשיכה עד הבגרות. ישנן פעולות רבות בהן ההורים יכולים לנקוט לאורך השנים, בפעילות תואמת גיל, כדי לא להגיע לבגרות ולהתמודד עם מצב בו הילד אומר כל היום "אבא, אמא אני צריך....".

החלטתם שאתם רוצים לשים קצת כסף בצד ושמעתם על פוליסות החיסכון בחברת ביטוח. חוששים לא לשים את הכסף בבנק? קראו כאן על כל הסיבות מדוע כדאי ולא כדאי לחסוך באמצעות פוליסת חיסכון.

אז הבנתם שעל הפיקדון בבנק לא תרוויחו הרבה (אם בכלל). הבנתם שחייבים להיפתח מעט לשוק ההון כדי להרוויח משהו על כספכם. אתם מתלבטים בין פוליסת חיסכון לקרן נאמנות? קראו כאן על ההבדלים בין קרן נאמנות לבין פוליסת חיסכון, יתרונות וחסרונות ומהם דמי הניהול בכל אחד מהמכשירים הפיננסים האלה.

החלטתם לפתוח תוכנית חיסכון לילדים ושמעתם על פוליסות החיסכון בחברות הביטוח? מה זה אומר? מה ההבדלים בין פיקדון בבנק לפוליסות חיסכון? מאמא כמה ערכה השוואה וגיבשה הצעה.