מה זה ביטוח משכנתא?

מה זה ביטוח משכנתא?

כל נוטלי המשכנתאות מחויבים ברכישת ביטוח משכנתא על ידי הבנק, ללא יוצא מן הכלל. זוהי הוצאה חודשית שלא ניתן להתחמק ממנה. קראו כאן ממה היא מורכבת? כיצד נקבע המחיר? ושני טיפים של אלופים.

מה זה ביטוח משכנתא?

כל נוטלי המשכנתאות מחויבים על ידי הבנק ברכישת ביטוח מבנה וביטוח חיים. ביטוחים אלו מגנים על הבנק במקרה של אסון. כך לדוגמא, אם הנכס נפגע (עולה באש, רעידת אדמה וכו') או שאחד מנוטלי המשכנתא מאבד את חייו, הביטוח מבטיח את החזר יתרת ההלוואה לבנק.

היכן רוכשים ביטוח משכנתא?

בעבר היה נהוג לרכוש את ביטוח זה (מבנה וחיים) דרך הבנק שממנו נלקחה המשכנתא. כיום, האפשרות לרכוש את הביטוח נפתחה לתחרות וניתן לרכוש את הביטוחים באמצעות כל חברות הביטוח. מהלך זה הוריד את מחיר הביטוחים באופן דרמטי והטיב איתנו, הצרכנים.
ממה מורכב וכמה עולה ביטוח משכנתא?
ביטוח משכנתאות מורכב, כאמור, מביטוח חיים ומביטוח מבנה. העלות של הפרמיה מורכבת ממספר משתנים.

1. ביטוח חיים

עלות ביטוח החיים מורכב ראשית ממספר המבוטחים. מספר המבוטחים הוא על פי מספר הלווים של המשכנתא הרשומים בבנק. כמו כן, מגיל המבוטחים, מין, מעשנים או לא מעשנים (והאם עישנו בחמש שנים האחרונות).
בנוסף, גובה המשכנתא והתקופה (בשנים) לה היא נלקחה.
במידה וישנה בעיה רפואית, הדבר נלקח בחשבון והפרמיה עבור הביטוח תהיה גבוהה יותר.

2. ביטוח מבנה

עלות ביטוח המבנה מורכבת משני משתנים: סוג המבנה (פרטי או משותף) וגודל הבית במ"ר. כמובן, שהכוונה למבנה בלבד ללא כיסוי התכולה (תכולה זו בחירה אישית של בעל הנכס). כמו כן, עלות הביטוח תלויה בעלות הקמה מחדש של הבית ולא קשורה לערך הקרקע (כי הקרקע נשארת גם במקרה שריפה לדוגמא).

ואם יש לי כבר ביטוח חיים או ביטוח מבנה האם זה מספיק?

לעיתים ניתן לשעבד את הבנק לפוליסה קיימת (כמו במקרה של ביטוח מבנה קיים). יחד עם זאת, צריך לבדוק שהפוליסה עומדת בדרישות של הבנק.
לגבי ביטוח חיים, גם כאן ניתן להוסיף את הבנק כ"מוטב בלתי חוזר" במידה והפוליסה עומדת בתנאים של הבנק. יחד עם זאת, במידה וחס וחלילה קורה משהו, הבנק מקבל פיצוי מחברת הביטוח והמשפחה יכולה להישאר בכיסוי שאיננו מספיק כדי לסייע מחסור בתפקוד חיי היום יום, לאחר אובדן הכנסה של אחד מבני הבית.

נוטלים משכנתא בימים אלו? טיפ מספר 1- כוכביות:

במידה והחלטתם לקחת את ההצעה של הבנק, בין אם מטעמי נוחיות ובין אם בשל המחיר האטרקטיבי, כדאי לבדוק את הכוכביות ותנאי הפוליסה. לבנקים סוכנויות ביטוח משלהם והבנק הוא זה שמחליט על התנאים לרכישת הביטוח והכיסויים שלו. כשמבוטח רוכש ביטוח חיים הוא יוצא מנקודת הנחה שכל מקרה ביטוח (מוות חס וחלילה) יפתור את הבן זוג השני מהמשך תשלום המשכנתא.יחד עם זאת, לעיתים ישנה כוכבית שהפיצוי איננו נכלל כאשר המוות הוא כתוצאה ממחלה. על כן, מומלץ לבדוק טוב טוב האם תנאי הביטוח שרכשת אכן מקובלים עליך, וזאת מעבר לנושא המחיר.

נוטלים משכנתא בימים אלו? טיפ מספר 2- כיסויים:

לרוב ביטוחי מבנה שנרכשים דרך הבנקים, לא כוללים שני כיסויים משמעותיים: הראשון הינו ביטוח צד ג' שמכסה מפני פגיעה לצד ג' הקשורה לנכס המבוטח (בדרך כלל גם לא ניתן לרכוש כיסוי זה דרך סוכנויות הבנקים), והשני הינו חבות מעבידים (כלפי עובדי משק בית לדוגמא). מומלץ ורצוי שלא לוותר על כיסויים אלו שכן המשמעות שלהם גדולה מאוד עבורכם, גם אם לא רלוונטית לבנק לצורכי לקיחת משכנתא .

תמיד כדאי להשוות ולבדוק.

רוצים לקבל הצעה משתלמת לרכישת ביטוח משכנתא? רוצים להוזיל את תשלומי ביטוחי המשכנתא בקלות? השאירו פרטים וסוכן יחזור אליכם במהרה!

לקבלת הצעה ייחודית השאירו פרטים ונציג יחזור אליכם בהקדם:

שם(*)
נא למלא שם

כתובת המייל שלך
נא למלא דואר אלקטרוני

מספר הטלפון שלך
נא להקליד טלפון

שליחה

אתר מאמא כמה עושה כמיטב יכולתו על מנת לספק למשתמש תמונה רחבה ועדכנית של התכנים הכספיים המופעים בו, אולם אין לראות בתכנים אלו משום המלצה כלשהי לביצוע פעולות ו/או ייעוץ פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות מכל סוג שהוא. המידע המוצג באתר מובא לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי בהתאם לצרכים הפרטניים של כל משתמש. כל שימוש במידע האמור - נעשה על דעת המשתמש בלבד ועל אחריותו הבלעדית.

 

קוראים שקראו מאמר זה התעניינו גם במאמרים:

 • פיקדון בבנק או פוליסות חיסכון- תוכנית חיסכון לילדים-מה כדאי?

  פיקדון בבנק או פוליסות חיסכון- תוכנית חיסכון לילדים-מה כדאי?

  החלטתם לפתוח תוכנית חיסכון לילדים ושמעתם על פוליסות החיסכון בחברות הביטוח? מה זה אומר? מה ההבדלים בין פיקדון בבנק לפוליסות חיסכון? מאמא כמה ערכה השוואה וגיבשה הצעה.

 • פוליסת חיסכון או קרן נאמנות? תוכנית חיסכון לילדים

  פוליסת חיסכון או קרן נאמנות? תוכנית חיסכון לילדים

  אז הבנתם שעל הפיקדון בבנק לא תרוויחו הרבה (אם בכלל). הבנתם שחייבים להיפתח מעט לשוק ההון כדי להרוויח משהו על כספכם. אתם מתלבטים בין פוליסת חיסכון לקרן נאמנות? קראו כאן על ההבדלים בין קרן נאמנות לבין פוליסת חיסכון, יתרונות וחסרונות ומהם דמי הניהול בכל אחד מהמכשירים הפיננסים האלה.

 • איך ללמד את הילדים על כסף?

  איך ללמד את הילדים על כסף?

  חינוך להתנהלות פיננסית נכונה והכרה בערכו של הכסף מתחילה כבר בגילאים הרכים וממשיכה עד הבגרות. ישנן פעולות רבות בהן ההורים יכולים לנקוט לאורך השנים, בפעילות תואמת גיל, כדי לא להגיע לבגרות ולהתמודד עם מצב בו הילד אומר כל היום "אבא, אמא אני צריך....".

 • מה זה ביטוח תאונות אישיות?

  מה זה ביטוח תאונות אישיות?

  מרבית התאונות בימינו לא מסתיימות במוות אלא בפגיעות למיניהן. לעיתים ההחלמה מתאונה הינה ממושכת ויכולה לכלול שיקום או סיעוד. ביטוח תאונות אישיות נכנס לתוקף בתקופת קשה זו כדי להקל על המשפחה והסובבים. קראו כאן מה זה ביטוח תאונות אישיות? כמה זה עולה? כמה מקבלים חזרה מחברות הביטוח?

 • איך לבחור סוכן פנסיוני? עשר נקודות לשים לב אליהן

  איך לבחור סוכן פנסיוני? עשר נקודות לשים לב אליהן

  הגעתם לרגע בו עליכם להתעסק בפנסיה ואתם לא יודעים כיצד לבחור סוכן שיטפל בכם? קראו כאן אודות עשרה דברים שצריך לשים לב אליהם בתהליך הבחירה.

הוסף תגובה

קוד אבטחה
רענן