מי מוגדר כסיעודי?

מי מוגדר כסיעודי?

מצב סיעודי הינו מצב מורכב ביותר לאדם הסיעודי ולסביבתו. מה הם המצבים בגינם אדם נחשב כסיעודי? באיזה גיל ניתן להיחשב כסיעודי? כמה זמן אפשר להיחשב במצב זה ועוד שאלות במאמר הבא

מי זה חולה סיעודי?

חולה סיעודי הוא חולה שלא יכול לדאוג לעצמו ואינו יכול לבצע מטלות יומיומיות פשוטות. במצב זה, החולה יהפוך לנטל על סביבתו, אלא אם ימצא טיפול ראוי למצבו.
במרבית המקרים, טיפול ראוי הנעשה על ידי אנשי מקצוע טובים, לפי בחירת המשפחה, הינו טיפול יקר. יש לציין שגם מוסד וטיפול שאינו צמוד, כרוך בעלויות רבות.
ביטוח סיעודי מכסה את עלויות הטיפול ומאפשר לחיות בכבוד עם המגבלות.

באיזה גיל אפשר להיחשב כסיעודי?

בכל גיל. לרוב יש לנו תמונה של קשישים במצב סיעודי, אך המציאות מעט יותר מורכבת. גם מחלה, תאונה, פציעה או ליקוי בריאותי כלשהו יכול להביא למצב סיעודי, בכל גיל.

כיצד מגדירים מיהו חולה סיעודי?

מצב בריאותי בו המטופל לא יכול לבצע לפחות 3 מתוך 6 פעולות יומיומיות מוגדרות, או בשפה המקצועית: ADL-Activity of Daily Living. פעולות חיים יומיומיות.
הפעולות נבדקות במבחן תלות- כלומר, בחינת תלותו של המטופל בסיוע אדם אחר. ששת הפעולות הן:
1. לקום ולשכב
2. להתלבש ולהתפשט
3. להתרחץ
4. לאכול ולשתות
5. שליטה בסוגרים
6. ניידות

תשישות נפש נחשבת אף היא כמצב סיעודי

תשישות נפש היא פגיעה ביכולת הקוגנטיבית והאינטלקטואלית בשל מחלות כגון אלצהיימר ודמנציה. מחלות אלו פוגעות ביכולת השיפוט, בקבלת החלטות, באוריינטציה, פגיגעה בזיכרון קצר וארוך טווח ועוד. מצב כזה מהווה סיכון לחולה ולסובבים אותו ודורש השגחה צמודה, לעיתים במשך כל שעות היממה, גם בלילה.

לא ניתן לצפות מתי אדם הופך לסיעודי, באילו נסיבות ולכמה זמן. הצטרפות לביטוח סיעודי יכולה להבטיח הגנה מפני מצב מורכב זה לחולה ולסובבים אותו.

לקבלת הצעה לביטוח סיעודי ללא עלות וללא התחייבות, השאר פרטים וסוכן ביטוח מומחה יחזור אליך:

שם(*)
נא למלא שם

כתובת המייל שלך
נא למלא דואר אלקטרוני

מספר הטלפון שלך
נא להקליד טלפון

אתר מאמא כמה עושה כמיטב יכולתו על מנת לספק למשתמש תמונה רחבה ועדכנית של התכנים הכספיים המופעים בו, אולם אין לראות בתכנים אלו משום המלצה כלשהי לביצוע פעולות ו/או ייעוץ פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות מכל סוג שהוא. המידע המוצג באתר מובא לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי בהתאם לצרכים הפרטניים של כל משתמש. כל שימוש במידע האמור - נעשה על דעת המשתמש בלבד ועל אחריותו הבלעדית.

קוראים שקראו מאמר זה התעניינו גם במאמרים:

 • חמישה דברים לחשוב עליהם כשרוכשים ביטוח בריאות פרטי

  חמישה דברים לחשוב עליהם כשרוכשים ביטוח בריאות פרטי

  שמעתם, הציעו לכם, קרה משהו סביבכם או פשוט החלטתם שהגיע הזמן להפסיק לדחות את הנושא הכואב הזה? הצטרפות לביטוח בריאות יכולה להיות מייאשת, הרי עדיף להישאר בריאים ושמחים (וגם עשירים) מאשר חולים. קבלו חמישה גורמים שצריך לחשוב עליהם בעת הצטרפות לביטוח בריאות פרטי.

 • מה זה ביטוח תאונות אישיות?

  מה זה ביטוח תאונות אישיות?

  מרבית התאונות בימינו לא מסתיימות במוות אלא בפגיעות למיניהן. לעיתים ההחלמה מתאונה הינה ממושכת ויכולה לכלול שיקום או סיעוד. ביטוח תאונות אישיות נכנס לתוקף בתקופת קשה זו כדי להקל על המשפחה והסובבים. קראו כאן מה זה ביטוח תאונות אישיות? כמה זה עולה? כמה מקבלים חזרה מחברות הביטוח?

 • פיקדון בבנק או פוליסות חיסכון- תוכנית חיסכון לילדים-מה כדאי?

  פיקדון בבנק או פוליסות חיסכון- תוכנית חיסכון לילדים-מה כדאי?

  החלטתם לפתוח תוכנית חיסכון לילדים ושמעתם על פוליסות החיסכון בחברות הביטוח? מה זה אומר? מה ההבדלים בין פיקדון בבנק לפוליסות חיסכון? מאמא כמה ערכה השוואה וגיבשה הצעה.

 • פוליסת חיסכון או קרן נאמנות? תוכנית חיסכון לילדים

  פוליסת חיסכון או קרן נאמנות? תוכנית חיסכון לילדים

  אז הבנתם שעל הפיקדון בבנק לא תרוויחו הרבה (אם בכלל). הבנתם שחייבים להיפתח מעט לשוק ההון כדי להרוויח משהו על כספכם. אתם מתלבטים בין פוליסת חיסכון לקרן נאמנות? קראו כאן על ההבדלים בין קרן נאמנות לבין פוליסת חיסכון, יתרונות וחסרונות ומהם דמי הניהול בכל אחד מהמכשירים הפיננסים האלה.

 • איך לבחור סוכן פנסיוני? עשר נקודות לשים לב אליהן

  איך לבחור סוכן פנסיוני? עשר נקודות לשים לב אליהן

  הגעתם לרגע בו עליכם להתעסק בפנסיה ואתם לא יודעים כיצד לבחור סוכן שיטפל בכם? קראו כאן אודות עשרה דברים שצריך לשים לב אליהם בתהליך הבחירה.

הוסף תגובה

קוד אבטחה
רענן