חמישה דברים לחשוב עליהם כשרוכשים ביטוח בריאות פרטי

חמישה דברים לחשוב עליהם כשרוכשים ביטוח בריאות פרטי

שמעתם, הציעו לכם, קרה משהו סביבכם או פשוט החלטתם שהגיע הזמן להפסיק לדחות את הנושא הכואב הזה? הצטרפות לביטוח בריאות יכולה להיות מייאשת, הרי עדיף להישאר בריאים ושמחים (וגם עשירים) מאשר חולים. קבלו חמישה גורמים שצריך לחשוב עליהם בעת הצטרפות לביטוח בריאות פרטי.

1. אין דבר כזה חצי אמת- הצהירו על הכל

אומרים שרק ילדים ושיכורים אומרים את כל האמת אבל במקרה של הצטרפות לביטוח, עדיף להגיד את כל האמת- מחלות נשכחות, ניתוחים בעבר הרחוק, אבחון שנגנז, על הכל כדאי להצהיר. בזמן ההצטרפות לביטוח הבריאות אתם גם חותמים על הסכמה לויתור סודיות, כך שבבוא היום, אם תתבעו את הביטוח, הם יכולים לפשפש בעברכם ולראות האם הסתרתם משהו כשהצטרפתם לביטוח. במקרה שהסתרתם משהו, אתם מסתכנים באי תשלום בגין תביעתכם או אפילו בתביעה חוזרת של הביטוח נגדכם.

2. אל תשלמו פעמיים

בסוף חודש ינואר 2016 נכנסה לתוקפה רפורמה בביטוחי הבריאות שאמורה למנוע את הכפל הביטוחי. כלומר, את המצב בו הצרכנים משלמים גם לביטוחים המשלימים וגם לביטוח הבריאות הפרטי על אותם שירותים. בפועל, לא יכולנו לקבל את אותו שירות ואיכות דרך הביטוחים המשלימים ולכן אזרחים רכשו גם ביטוחים פרטיים. יחד עם הרפורמה, כדאי לבדוק עם סוכן ביטוח מקצועי מה כולל הביטוח המשלים של קופות החולים ומה נותן ביטוח הבריאות הפרטי דרך חברת הביטוח.

3. ודאו שאתם אכן מכוסים

למרות שבפסקה הקודמת רשמנו שעליכם לוודא שאינכם משלמים פעמיים, חשוב לוודא שאתם מכוסים על כל מקרה שלא יבוא. כדאי לוודא שאתם מכוסים במקרה של תרופות שאינם בסל, התייעצות עם רופא לפי בחירתכם, התייעצות לפני ניתוח, מצב סיעודי (ביטוח סיעודי נמכר בנפרד, אך זה הזמן לבדוק גם את נושא זה) ועוד רשימה ארוכה של נושאים חשובים.

4. הצטרפו לביטוח בריאות בגיל צעיר

הכי טוב להצטרף לביטוח הבריאות כשאתם צעירים ובריאים, ללא בעיות שצצות. ככל שהשנים נוקפות הסיכוי שתחלו או תפצעו גדל וכך חברת הביטוח "תחריג" סעיפים שונים בפוליסה ולא תסכים לשלם לאורך השנים. תחריג הכוונה, תמנע מתשלום עבור מחלות או פציעות מסוימות.

5. נצלו את ההזדמנות לעשות סדר בתיק הביטוחי שלכם

כבר הבאתם את עצמכם להתעסק בנושא המכביד הזה, כבר דיברתם על כל האסונות והמקרים הנוראיים, אז תבדקו על הדרך שאתם מכוסים מבחינת ביטוח חיים, תאונות אישיות, אובדן כושר עבודה, מצב סיעודי ושלל נושאים לא נעימים אחרים. תבדקו שאתם לא משלמים ביוקר לביטוח שעשיתם בבנק, בידקו שאתם לא משלמים כפול לביטוח שביצעתם דרך העבודה וכיוצא בזה.

אין זמן טוב יותר מהווה, תפסיקו לדחות, תצטרפו ותניחו את הנושא הזה מאחוריכם.

לקבלת הצעה משתלמת לביטוח בריאות פרטי, השאירו פרטים וסוכן ביטוח מומחה יחזור אליכם

שם(*)
נא למלא שם

כתובת המייל שלך
נא למלא דואר אלקטרוני

מספר הטלפון שלך
נא להקליד טלפון

אתר מאמא כמה עושה כמיטב יכולתו על מנת לספק למשתמש תמונה רחבה ועדכנית של התכנים הכספיים המופעים בו, אולם אין לראות בתכנים אלו משום המלצה כלשהי לביצוע פעולות ו/או ייעוץ פנסיוני ו/או שיווק פנסיוני ו/או ייעוץ השקעות ו/או שיווק השקעות מכל סוג שהוא. המידע המוצג באתר מובא לידיעה בלבד ואינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי בהתאם לצרכים הפרטניים של כל משתמש. כל שימוש במידע האמור - נעשה על דעת המשתמש בלבד ועל אחריותו הבלעדית.

קוראים שקראו מאמר זה התעניינו גם במאמרים:

 • רפורמה בביטוחי הבריאות- האם לחכות לפוליסות החדשות או לרוץ לסגור פוליסות ישנות?

  רפורמה בביטוחי הבריאות- האם לחכות לפוליסות החדשות או לרוץ לסגור פוליסות ישנות?

  בסוף חודש ינואר 2016, יוכנסו פוליסות ביטוח בריאות חדשות ויבוטלו הישנות. מה ההבדלים בין הישנה לחדשה? האם יהיה ניתן לרכוש את הישנות בהמשך הדרך? קראו כאן את הנקודות המרכזיות .

 • מה זה ביטוח תאונות אישיות?

  מה זה ביטוח תאונות אישיות?

  מרבית התאונות בימינו לא מסתיימות במוות אלא בפגיעות למיניהן. לעיתים ההחלמה מתאונה הינה ממושכת ויכולה לכלול שיקום או סיעוד. ביטוח תאונות אישיות נכנס לתוקף בתקופת קשה זו כדי להקל על המשפחה והסובבים. קראו כאן מה זה ביטוח תאונות אישיות? כמה זה עולה? כמה מקבלים חזרה מחברות הביטוח?

 • כיצד תשיגי את הטיפול הרפואי הטוב ביותר בהריון?

  כיצד תשיגי את הטיפול הרפואי הטוב ביותר בהריון?

  תקופת ההריון והלידה, משלב התכנון ועד הימים הראשונים בבית, הינה תקופה ארוכה וקשה נפשית ופיזית. כיצד אפשר לעבור תקופה זו במקסימום שקט נפשי ומבלי לפשוט את הרגל?

 • פיקדון בבנק או פוליסות חיסכון- תוכנית חיסכון לילדים-מה כדאי?

  פיקדון בבנק או פוליסות חיסכון- תוכנית חיסכון לילדים-מה כדאי?

  החלטתם לפתוח תוכנית חיסכון לילדים ושמעתם על פוליסות החיסכון בחברות הביטוח? מה זה אומר? מה ההבדלים בין פיקדון בבנק לפוליסות חיסכון? מאמא כמה ערכה השוואה וגיבשה הצעה.

 • איך ללמד את הילדים על כסף?

  איך ללמד את הילדים על כסף?

  חינוך להתנהלות פיננסית נכונה והכרה בערכו של הכסף מתחילה כבר בגילאים הרכים וממשיכה עד הבגרות. ישנן פעולות רבות בהן ההורים יכולים לנקוט לאורך השנים, בפעילות תואמת גיל, כדי לא להגיע לבגרות ולהתמודד עם מצב בו הילד אומר כל היום "אבא, אמא אני צריך....".

הוסף תגובה

קוד אבטחה
רענן